מהו זיהום אוויר

מהו זיהום אוויר – (לא) לנשום עמוק

האוויר מורכב ברובו מחנקן וחמצן, כאשר שאר הגזים מהווים לא יותר מ 5% מהרכב האוויר, מכאן שהאוויר אותו אנו נושמים הוא תערובת מדויקת של גזים, אדי מים, וחלקיקים זעירים שינוי בריכוז של כל אחד ממרכיביו עלול לפגוע קשות באיכות חיינו ואף לגרום לפגיעה בריאותית מידית.

הטבע בוגד בנו?
מספר תופעות טבע מסוגלות לשנות את הרכב האוויר ולגרום לתוצאה של זיהום אוויר כאשר התפוצצות וולקנית ועשן ממדורות ושרפות הן רק שתי דוגמאות לכך. לא תמיד האדם מסוגל למנוע דליקה, אך תקנות רבות נועדו להעלות את רמת הזהירות והמודעות לנושא זה, בעיקר לנוכח התוצאות ההרסניות של שריפות.

צריכים דלק כמו אוויר לנשימה
כדי לחיות את השגרה שלנו הכוללת: שימוש בתחבורה, טכנולוגיה, הסקה, ייצור ותעשייה אנו זקוקים לאנרגיה שמגיעה משרפת דלקים ופחם. ככול שאנו צורכים יותר כך גדל תהליך הפקת האנרגיה וירידה באיכות האוויר. כוון שהאדם לא "הולך אחורה" בהרגלי הצריכה שלו יש צורך להפיק אנרגיה בדרך שלא תזיק לסביבה, או שתפחית במידה ניכרת את פליטת הגזים הרעילים הפוגעים באוויר אותו אנו נושמים – זיהום אוויר. גם לנושא זה חוקקו תקנות בארץ ובעולם.

אכיפה אגרסיבית ותקנות מחמירות
לצד עניין האחריות האישית ישנן התקנות המקומיות והבינלאומיות שמטרתן להסדיר פעילות מזהמת ולצמצם כמה שניתן פגיעה באיכות האוויר. מאמצי צמצום הנזק מתחלקים לשתיים: אכיפה אגרסיבית כלפי מפעלים וארגונים החורגים מהתקנים וגורמים לתוצאה של זיהום אוויר, לצד עידוד לשימוש בחומרים שאינם מזהמים, יותר אחריות אישית ומודעות לסביבה.

אין עשן בלי זיהום
לא תמיד ניתן לזהות זיהום אוויר, למעשה, באין עשן המתריע בפני סכנה – לא ניתן לדעת כי איכות האוויר נפגעה. אם לא תוכל לדעת, איך תציל עצמך מסכנה? בעזרת בדיקת איכות אוויר (ניטור אוויר) תוכל לגלות האם האוויר אותו אתה נושם נקי ובריא או שאולי מסכן אותך ואת בריאותך. אנחנו ב"גלית – החברה לאיכות הסביבה" משתמשים בציוד המדידה והניטור הטוב בעולם ומבטיחים לך בדיקה אמינה, מקצועית שתאפשר לך לקבל תשובות מדויקות ואיכותיות.

פרפר

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
דילוג לתוכן