4 טיפים פשוטים לשיפור איכות האויר בביתכם

שיפור איכות האוויר בבית המגורים כולה להוות השפעה ישירה על הבריאות ואיכות החיים שלכם ושל ילדיכם.
מצבים בריאותיים נפוצים כגון אלרגיות, אסטמה, רגישות לכימיקלים ומצבים אחרים לעתים קרובות קשורות ישירות לכמות זיהום האוויר שנמצא בבתים.

על ידי ביצוע ארבעת שלבים פשוטים אלו תוכלו להפוך את הבית שלכם לבטוח יותר, להביא למצב של שיפור איכות האוויר בביתכם, ולשפר את בריאותכם ואת איכות חייכם.

1.אוורור – כיום רוב הבתים נבנים בצורה מודרנית מתוך הבנה לחשיבות אוורור הבית ולכן יותר ויותר מבנים נבנים בצורה המאפשרת אוורור, עזרו לקיים ייעוד זה ופתחו חלונות, השתמשו במאווררים, אווררו את המטבח והשירותים, חילופי אויר צח בתוך הבית טובים עבור בריאותנו ועוזרת להסיר מזהמים שונים באוויר.

2.החלפת מסננים – החלפת/ניקוי מסנני המזגן שלך לעתים קרובות היא דרך טובה להפחית חלקיקי אבק ובקטריות באוויר ביתך.

למעשה, אם אתה רוצה להפחית מזהמים באופן משמעותי באמצעות מערכת מיזוג האוויר שלך, תוכל להחליף את המסננים הקונבנציונליים עם מסננים אלקטרוסטטיים, אשר ניתן לכבס מדי חודש. הם הרבה יותר יעילים, בנוסף תוכלו לחסוך כסף בטווח הארוך.

3.בקרת לחות – טווח הלחות האופטימלי בכל בית הוא בין 30-50%. רמה זו מקטינה את הסיכוי של התפתחות עובש. אתם יכולים לקנות מד לחות בכל חנות לחומרי בניין במחירים מאוד נוחים.
זהו רעיון טוב כדי למדוד את רמת הלחות בבית בתכיפות על מנת לפקח על רמות הלחות לאורך כל השנה.

4.הסרה או הפחתה של מקורות רעלנים – במידת האפשר, כדאי להחליף מוצרים וחומרים הפולטים חומרים רעילים או חומרים כימיים מזיקים אחרים.

מוצרים כגון חומרי ניקוי ביתי, נרות, מטהרי אוויר, חומרי ניקוי ומוצרים נפוצים אחרים כיום ניתן להחליף בקלות עם חלופות טבעיות, לא רעילות, ירוקות.

יישום 4 צעדים בסיסיים אלו יעזרו משמעותית למצב של שיפור איכות האוויר בביתכם,
חשוב מאוד לעשות בדיקה מקצועית של איכות האוויר בביתכם לכן אנו ב"גלית החברה לאיכות הסביבה"תמיד ממליצים לעשות בדיקות מעמיקות יותר כגון: בדיקות לגילוי גז ראדון  ובדיקת איכות אוויר תוך מבנית.

בהצלחה!

×
דילוג לתוכן