בדיקה לקביעת מפגע ריח ע"י צוות מריחים

ריח רע מבחוץ אינו גזירה משמיים

בדיקה לקביעת מפגע ריח ע"י צוות מריחים 

החוק למניעת מפגעים במדינת ישראל אוסר על הפצת "ריח חזק או בלתי סביר המפריע או עשוי להפריע לשוהים בסביבתו", ומחייב למעשה את מפיץ הריח לטפל במטרד ולמגר את הריח או את התפשטותו. אם למשל ביתכם גובל במסעדה וניחוחות צליית בשר אופפים את ביתכם, מקום העבודה שלכם נושק למוסך המפיץ אדי דלקים ושמנים או שהביוב ברחוב שלכם סובל מתחזוקה לקויה – מפיצי הריח עוברים הלכה למעשה על החוק! לכן חשוב לדעת כי במידה ואתם סובלים ממפגע-ריח באזור מגוריכם או במקום העבודה שלכם – יש פתרון.

מעוניין להגיש תלונה על מטרד ריח?

כדאי שתצטייד בדו"ח שלנו!

בדיקת ריח רשמית ע"י "צוות מריחים" מוסמך, תוכל להניב לכם דו"ח משפטי שאתו תוכלו לפעול ולאלץ את בעל העסק, העירייה או המועצה האזורית לדאוג לפתרון המתאים. הצוות מורכב מ"מריחים מוסמכים" (יש דבר כזה!) שעברו הכשרה במעבדה אלפאקטומטרית לאיתור וזיהוי ריחות ממקורות שונים ואף עוברים פעם בשנה הסמכה לחידוש הרישיון במהלכה מוודאים הבוחנים כי חוש הריח עודנו פעיל ומחודד. בסמכותו של צוות המריחים לקבוע אם המטרד ריח אכן משמעותי ומחייב פעולה.

כיצד מתנהלת בדיקה לקביעת מפגע ריח?

הקושי העיקרי בביצוע בדיקת ריח נובע מהעבודה שריח הוא תחושה סובייקטיבית, כל אדם מגיב לריח בצורה שונה, חלק ירגישו ריח בריכוז נמוך יותר מאחרים, חלק יגדירו ריח מסוים כריח נעים ואילו אחרים יסלדו ממנו (נפוץ בעיקר עבור ריחות בישול). ע"כ הגדיר המשרד להגנת הסביבה שורה של פרמטרים המשמשים באפיון הריח.

  • סף גילוי הריח – הריכוז הנמוך ביותר עבורו 50% מהמריחים מדווחים על זיהוי ריח. ריכוז זה מוגדר גם כיחידת ריח אחת (OU).
  • עוצמת הריח / עוצמת תחושת הריח: אבחון הריח שנמצא מעל סף הריח. העוצמה נקבעת ע"י המריח ומתוארת במושגים כמו: אין ריח / ריח חלש מאוד / ריח חזק / ריח בלתי נסבל.
  • הטון ההדוני – המושג נגזר מהמילה "הדונה"- הנאה (Hedonism), רמת הנעימות של הריח שמשתנה מ-"4+" המתאר ריח נעים ועד "4-" המתאר ריח בלתי נעים. (תחושה זו משתנה במידה רבה מאדם לאדם ומושפעת במיוחד מהניסיון הקודם ומהרגשות בזמן תחושת הריח).
  • אופי הריח – הכוונה היא למה הריח דומה. לדוגמא: לגז אמוניה יש ריח חריף ומגרה, (אופי הריח יכול להשתנות עם המיהול).

צוות המריחים גם הודרך כיצד להתייחס לגורמי סביבה כגון רוח, רמת קרינה מהשמש, הימצאות מבנים ותנאים טופוגרפיים.

"גלית-החברה לאיכות הסביבה בע"מ" מעסיקה צוות מריחים מוסמכים שבראש הצוות דוקטור למיקרוביאולוגיה.

צוות המומחים שלנו יוכל גם לייעץ ולספק פתרונות מעשיים לטיפול במפגע וגם נקשר אתכם עם הצוות המשפטי שלנו שיספק לכם ליווי מול הרשויות המתאימות לסילוק המטרד.

במידה ואתם חיים בסמיכות למפגע ריח צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 1700-50-50-54  ושימו סוף למטרד.

לידיעתכם:

סעיף 3 של החוק למניעת מפגעים, התשכ"א – 1961 קובע כי לא יגרום אדם לריח חזק או בלתי סביר, מכל מקור שהוא אם הוא מפריע או עשוי להפריע, לאדם המצוי בקרבת מקום או לעוברים.

בעקבות החוק המשרד להגנת הסביבה הוציא נוהל על פיו עוצמת הריח במקום מגורים אינה יכולה לעלות על אפס. כלומר בבית מגורים כלל לא אמורים להריח שום ריח מבחוץ.

לכן, זכותכם לדרוש את סילוקו המלא של המפגע!

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
דילוג לתוכן