ריח

על טעם וריח יש להתווכח

ריח הוא פרמטר אשר קשה להגדיר ולמדוד. הריח מוגדר לעתים כתחושה הנגרמת על ידי חומר כימי הפועל על חוש הריח של האדם. ריחות בלתי נעימים יכולים להוות מטרד של ממש בחיי היומיום, בבית ובעבודה. בריחות מסוימים טמונה  גם הסכנה לזיהום איכות האוויר, היכול לפגוע בבריאות.
במקרים בהם מקור מפגע הריח אינו ידוע, יש לפנות אל צוות מומחים שיאתרו את מקורו, ויתנו מענה למיגורו. חשוב מאוד לדעת ! גם במקרים בהם מקור זיהום הריח ידוע – הוא אינו גזירה משמים.

בדיקות ריח

פתרונות למפגעי ריח

חנות

שאלות ותשובות בנושא ריח

אם הריח הרע נעלם מעצמו לאחר זמן קצר, אזי שאין צורך בבדיקה אך אם הריח מעיק ומטריד גם לאחר זמן מה, ובמידה והוא הולך ומתגבר – כדאי שתזמין בדיקה מקצועית לאיתור מקור הריח הרע והרחקתו.

משבי רוח אכן משפיעים על בדיקת ריח, על כן מבצעים מספר מדידות ריח באזור הנבדק וזאת בכדי לקבל תוצאה מדויקת ואמינה.

בוודאי. ישנן הגדרות לאופי הריח עפ"י החלוקה הבאה: ממיסים, כימיקלים, עשן, ריקבון, שריפה, אשפה, דלק, שפכים, זבל, דגים ועוד.

בלוג ריח

כיצד מתנהלת בדיקה לקביעת מפגע ריח?

כיצד מתנהלת בדיקה לקביעת מפגע ריח? הקושי העיקרי בביצוע בדיקת ריח נובע מהעבודה שריח הוא תחושה סובייקטיבית, כל אדם מגיב לריח בצורה שונה, חלק ירגישו

המקורות למפגעי הריח

מריח לא טוב כשחושבים על ריח לא נעים נזכרים בריח הנידף מחדר האשפה או מעבר בסמיכות למשאית פינוי אשפה, במקרה זה המטרד הוא רגעי וחולף

מהו מפגע ריח?

אנו מריחים כאשר מולקולות שונות באות במגע עם קולטני הריח שבאף, בשלב זה נוצרים אותות חשמליים במרכז ההרחה שבאף אשר מועברים למוח ע"י מערכת העצבים.

×
דילוג לתוכן