סקר קרקע היסטורי (phase 1)

חקירה מקיפה לאיתור מוקדי זיהום פוטנציאליים

בחירת שטח קרקע לבניית בניין מגורים או משרדים היא קריטית, שכן בנייה באתר בו הקרקע מזוהמת עלולה לחשוף את הדיירים למחלות וזיהומים שונים. לכן הוחלט כי טרם קבלת היתר בנייה באתר בו ו/או בסמוך לו בוצעה פעילות החשודה כמזהמת קרקע, נדרש לבצע במקום "סקר קרקע היסטורי (phase 1)". סקר זה כולל בדיקת היסטורית של המקום שמטרתו לאתר אירועי עבר שאולי גרמו לזיהום הקרקע.

אנו ב"גלית – החברה לאיכות הסביבה", מתמחים בביצוע בדיקות קרקע היסטורי על פי נהלי המשרד להגנת הסביבה ופרוטוקול ה-ASTM (האגודה האמריקנית לבדיקות ולחומרים, תקן E1527-13). חברתנו בעלת וותק של יותר מעשרים שנים ומעסיקה בודקים מוסמכים בעלי ניסיון בתחומם.

השירות שלנו כולל:

  • הגעת בודק מוסמך (גיאולוג מומחה) לסיור בשטח האתר.
  • בדיקה מעמיקה של מסמכים היסטוריים (דוגמת תיקי בניין, תצלומי אוויר ונספחי טאבו).
  • ראיונות עם בעלי הקרקע בעבר ובהווה, שכנים לשטח האתר ואנשי הקשר הרלוונטיים (מחלקות הנדסה, רישוי עסקים, איכות סביבה ועוד) בעירייה/רשות מקומית/אזורית ובמשרד להגנת הסביבה.
  • ליווי מקצועי ואדיב במשך כל התהליך אל מול הגופים הבירוקרטיים.
  • הגשת דו"ח מסכם, בפורמט ועל פי נהלי המשרד להגנת הסביבה, הכולל : פרטי האתר, רקע גיאולוגי והידרולוגי, היסטוריה של האתר ותכנית לדיגום הקרקע במידת הצורך. הדו"ח מועבר לאחר הפקתו למשרד להגנת הסביבה לצורך אישורו וקבלת הנחיות להמשך.
  • במידה וקיים פוטנציאל לקיומו של זיהום קרקע באתר, נדרש ביצוע סקר קרקע (phase 2), אותו נבצע באתר על מנת לאמוד בפועל את מידת הזיהום.

לפרטים נוספים והזמנות חייגו: 1-700-50-50-54

הייתרי בנייה

פרטים נוספים על הבדיקה ואודותינו:

מסקנות הסקר:

במידה ולא נמצאו ממצאים חריגים ניתן להגיש את הדו"ח לרשויות ולקבל היתר בנייה, אך במידה ובסקר נמצאו ממצאים מטרידים אזי נדרשת פעילות בשני מישורים: מיון שטחי המתחם בהתאם לפוטנציאל הזיהום הקיים עפ"י החלוקה: שטחים החשודים כמזוהמים / שטחים בהם האפשרות לקיומם של מזהמים בקרקע הנה נמוכה, אם כי לא ניתן לשלול זאת לחלוטין / אזורים אשר אינם חשודים כאזורים מזוהמים.

הדו"ח יכלול גם תכנית לחקירת קרקע בהתאם לניתוח ולמסקנות בדו"ח,
תוכן תכנית לחקירה פיזית של הקרקע הכוללת דיגומי קרקע, גז קרקע – ומים, לפי העניין. התכנית תתבסס על הנחיות המשרד, לרבות לעניין דיגום קרקע וערמות ועל כלל המידע שנאסף בסקר ההיסטורי.

 

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
דילוג לתוכן