סקר זיהום קרקע מזוהמת

בדיקה מקיפה לאיתור זיהומים בקרקע

מדוע חשוב לבצע בדיקת זיהום קרקע?

בעבר נבנו בנייני מגורים ומשרדים ביד חופשית אך לאחר מקרים של זיהום קרקע ותחלואות שונות של הדיירים בעקבות חשיפה לזיהומים אלה הוחלט להקפיד על ביצוע בדיקת איכות הקרקע טרם הבנייה, בייחוד בקרקע בה מבוצעת בהווה או בוצעה בעבר פעילות אשר כללה שימוש בחומרים המהווים מזהמי קרקע כגון דלקים, שמנים ומתכות כבדות.

נוהגים במשנה זהירות
לא תמיד ניתן לאבחן קרקע מזוהמת שכן גם אם שכבת הקרקע העליונה "נראית תקינה" ייתכן ותת הקרקע באתרים בהם נעשתה פעילות שכללה חומרים מסוכנים מזוהמת, זאת בשל חשש מדליפת מזהמים מכלי הייצור והאחסון אל תת הקרקע וסכנה שהחומרים שנספגו בקרקע יחדרו אל הקרקע וממנה – אל בתי המגורים והמשרדים.

לאור הסכנה הכפולה וחוסר הודאות האופף נושא מורכב זה, הוחלט על סדרת בדיקות לאיכות הקרקע, איתור זיהומי קרקע ומקורם וכן פעילויות לשיפור איכות הקרקע והרחקת המקור המזהם. בדיקות אלה מבוצעות ע"י בודקים מוסמכים בלבד באמצעי בדיקה מתקדמים.

מומחי "גלית – החברה לאיכות הסביבה" הוסכמו ע"י המשרד להגנת הסביבה לביצוע כל בדיקות הקרקע והמכשור שלנו מתקדם ואמין.

שירותנו בתחום בדיקות קרקע:

בדיקת קרקע מזוהמת

פרטים נוספים על הבדיקה ואודותינו:

שאלות ששאלו אותנו בנושא סקר דיגום קרקע (phase 2):

האם סקר דיגום קרקע מותאם לאתר הנבדק?

כמובן. מספר הקידוחים, מספר הדגימות הנלקחות מכל קידוח ואנליזות המעבדה הדרושות משתנים מאתר לאתר בהתאם לסוג הזיהום, סוג הקרקע, פוטנציאל הזיהום, מטרת הסקר (איתור ראשוני של מוקדי זיהום או תיחום השטח המזוהם) ופרמטרים נוספים.

מהי דחיקה ישירה והאם מומלץ לבצע סקר דיגום קרקע באמצעות מכונת קידוח מסוג זה?

היתרון במכונת קידוח מסוג דחיקה ישירה הוא שהיא מאפשרת לנו לשמור על שכבות הקרקע בסדר הקיים. בניגוד למכונות אחרות, מכונה זו אוגרת את שכבות הקרקע בשרוול צדדי על פי הסדר שלהם (השכבה שנכרתה ראשונה תופיע בראש השרוול, השכבה שנכרתה אחרונה תופיע בתחתית השכבות וכן הלאה).

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
דילוג לתוכן