איתור וחישוף תשתיות

בדיקה הכרחית למניעת פגיעה בתשתית

החשיבות של איתור וחישוף תשתיות

איתור וחישוף תשתיות – ביצוע קידוח או חפירה בקרקע ללא תכנון מוקדם עלול להביא לפגיעה בתשתיות תת קרקעיות. פגיעה בתשתיות אלה (כגון חשמל, מים, דלק וגז) מובילה לעלויות כלכליות גבוהות לתיקון הנזק, אשר היו נמנעות במידה והפעולה היתה נעשית לאחר בדיקה מוקדמת. לשם כך עולה הצורך בביצוע איתור או חישוף תשתיות במקום בקידוח המיועד.

אנו ב"גלית – החברה לאיכות הסביבה", מתמחים בביצוע איתור תשתיות בהתאם לתקן D6432-11 של ארגון ה-ASTM (האגודה האמריקנית לבדיקות ולחומרים). חברתנו בעלת וותק של יותר מעשרים שנים, עובדת עם מכשור אלקטרוני מתקדם ומעסיקה בודקים מוסמכים בעלי ניסיון בתחומם. ביכולתנו להתאים לכם את הפעולה הרצויה (איתור או חישוף) בהתאם לתנאי השטח ולדרישתכם.

השירות שלנו כולל:

  • הגעת בודק מוסמך (גיאולוג מומחה) לשטח האתר.
  • במקרה של איתור תשתיות: סריקת שטח האתר באיזורים המיועדים לקידוח באמצעות מכ"ם חודר קרקע (Ground Penetrating Radar).
  • במקרה של חישוף תשתיות: שאיבת עפר בלחץ באמצעות מיכלית לעומק מירבי של כמטר.
  • מיפוי התשתיות התת קרקעיות באיזור הקידוח המיועד והנחיות להמשך העבודות באתר.

לפרטים נוספים והזמנות חייגו: 1-700-50-50-54

איתור תשתיות לפני קידוחים

פרטים נוספים על הבדיקה ואודותינו:

הבדיקה נעשית בשיטות לא הרסניות כגון איתור תשתיות בעזרת רדאר חודר קרקע או בעזרת חישוף תשתיות (שאיבה של הקרקע בעומק רדוד מבלי לפגוע בתשתיות אם קיימות).

מכ"ם חודר קרקע (Ground Penetrating Radar) פועל בשיטת שידור קרינה אלקטרומגנטית בטווח מיקרוגל (UHF/VHF) וקבלת ההחזרים משכבות הקרקע/עצמים הנמצאים בעומק. הGPR תלוי במוליכות האלקטרומגנטית ובשדה האלקטרומגנטי של שכבת הקרקע (בקרקע בעלת מוליכות גבוהה עומק החדירה יהיה סנטימטרים ספורים בעוד שבמקרים אחרים יכולת החדירה מגיעה לעומק של 15 מ').

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
צריך עזרה?
אנחנו כאן בשבילך.
דילוג לתוכן