קרקע

עוזרים לך לבנות על קרקע בטוחה

זיהום קרקע נוצר מדלקים, שמנים, מתכות כבדות ומזהמים נוספים שהצטברו ונספגו בקרקע. ברחבי המדינה פזורים אתרים רבים בהם מבוצעת כיום ו/או בוצעה בעבר פעילות שכללה שימוש בחומרים מזהמי קרקע המסכנת את הנחשפים לה.

קרקע מזוהמת מהווה מפגע בריאותי וסביבתי כאחד. קרקע מזוהמת מהווה סביבה מסוכנת לבנייה, כיוון שחומרים רעילים נמצאים בה עלולים להתנדף לאוויר ולחלחל למי שתייה ובכך לסכן את התושבים.

בעמודים הבאים תמצא כל מה שחשוב לדעת על זיהום קרקע, בדיקות לאיתור מקור הזיהום ופתרונות למניעת מפגעים ושיפור איכות הקרקע בסביבתך.

בדיקות קרקע

חנות

שאלות ותשובות בנושא קרקע

לא כל מי שרוכש דירה מחויב לבצע בדיקת זיהום קרקע. אם היה בעבר שימוש תעשייתי או צבאי בקרקע אזי קיים חשד שהקרקע מזוהמת. במצב זה יש לדרוש מהקבלן לבצע סקר קרקע בעזרת יועץ מקצועי על מנת להעריך האם אכן קיים זיהום ואם כן, מה היקפו. זיהומי הקרקע גורמים לזיהום מי התהום שנמצאים מתחתם. בנוסף לכך, יתכן פעפוע של מזהמים אורגניים נדיפים מהקרקע המזוהמת אל המרתפים והחניונים של מבנים באזור.

אכן כן. לדוגמא: בניגוד לחולות הנודדים המאפיינים את מישור החוף, אדמת חמרה לדוגמא בעלת חדירות בינונית ולפיכך קיים פוטנציאל בלתי מבוטל לזיהום קרקע כתוצאה של דליפת מזהמים אל הקרקע.

גזים נוטים להתנדף ולכן גם במרחק מה מעל האדמה ניתן להינזק מחשיפה למזהמים, עם זאת, הכל תלוי בסוג הרעלים, מאחר ולכל סוג מהרעלים יש מקדם סיכון ברמות הימצאותו באוויר, כן קיימים רעלים שהינם ברי פיצוץ, התלקחות וכיו"ב.

בלוג קרקע

מבחנות

חוות דעת סביבתית

תנו למומחים שלנו לעזור לכם להצליח טרם בניית בניין מגורים או משרדים נדרשות שתי בדיקות עיקריות: האחת לבדוק את השפעות הקמת המבנה על הסביבה הקיימת

קרקע

מהו זיהום קרקע?

מהו זיהום קרקע? זיהום קרקע הינו מצב בו איכות הקרקע ירודה עקב מזהמים שנטמעו בה והפכו אותה למסוכנת. מזהמי הקרקע הנפוצים ביותר הינם: דלקים, שמנים, ומתכות.

×
דילוג לתוכן