בדיקה מלאה לגילוי מתכות במי שתייה

וודאו שהמים שאתם שותים נקיים ממתכות מזיקות

בדיקה מלאה לגילוי מתכות במי שתייה

המים בבית או בעבודה אשר משמשים ברוב המקרים כמקור העיקרי למי השתייה שלנו, עלולים להכיל עקבות של מתכות שונות מבלי שכלל נהיה מודעים לכך. ברוב המקרים לא נוכל להבחין בהן, שכן את רובן לא ניתן לראות בצבע המים ובדרך כלל לא נוכל גם להריח אותן או לחוש בטעמן. ואולם, כשמתכות שונות מצטברות במי השתייה שלנו הן עלולות לגרום לנזקים בריאותיים קצרי וארוכי טווח.

מבחינת כימית, נהוג לחלק את סוגי המתכות ל"מתכות כבדות" ו-"מתכות קלות". זיהומים של מתכות שונות משתי המשפחות במים שלנו עלולה להיגרם על ידי מפגעים שונים הגורמים להן לחלחל אל מי השתייה שלנו ולהפוך אותם בלתי ראויים לשתייה. צריכה מתמשכת של מים המזוהמים במתכות פוגעת בגוף וגורמת לשורה של תחלואות.

חשוב לדעת שחלק מן המתכות מצויות במים ממקורות שונים באופן טבעי, ובריכוזים נמוכים הן אינן מזיקות ולעתים אף מועילות. לשם כך הבדיקה חיונית לא רק לגילוי המתכות במים אלא גם למדידת הריכוז שלהן. יש לזכור כי במקרים רבים של הימצאות מתכות במי השתייה, פתרונות נפוצים לסינון מים כגון "תמי 4" או "בריטה" אינם יעילים בניקוי מתכות מסוימות בריכוזים שונים.

מתכות "קלות" הניתנות לזיהוי בבדיקה

מתכות אלו בריכוזים גבוהים עלולות לגרום לנזק ממושך ולעתים בלתי-הפיך לגוף: כסף, אלומיניום, ארסן, בורון, באריום, בריליום, סידן, קדמיום, קובלט, כרום, אשלגן, ליתיום, מגנזיום, מנגן ,מוליבדן, נתרן, ניקל ,זרחן ,גופרית, אנטימון, סלניום, צורן, בדיל, סטרונציום, טיטניום, ליתיום, ונדיום, טונגסטן, אבץ.

מתכות "כבדות" הניתנות לזיהוי בבדיקה

  • נחושת – גורמת לפגיעה בריריות הגוף ועלולה להוביל לנזק בלתי הפיך במערכת העיכול, הכבד, הכליות ומערכת העצבים. הנחושת עשויה להגיע למים כתוצאה מהתמוססות אביזרי צנרת.
  • ברזל – עודף ברזל בדם גורם לעייפות, חולשה, סחרחורות ועלול להוביל לפגיעה תפקודית בכבד ובלבלב. בריכוזים מסוימים גורם לטעם מר במי השתייה ולצבע עכור.  הברזל  יכול לזהם את מי השתייה כתוצאה מהתמוססות אביזרי צנרת העשויים מברזל או סגסוגת ברזל.
  • עופרת – מתכת זו מסוכנת בעיקר לילדים וגורמת להיחלשות העצמות ולפגיעה תפקודית באיברים שונים בהם הכבד, הכליות, והמוח.  ברוב המקרים העופרת מרעילה את מי השתייה כתוצאה מהזרמת שפכים תעשייתיים המחלחלים לצנרת, שימוש אסור או  בלתי מודע בעופרת להרכבת צנרת או מהימצאות עופרת בצנרת הארצית או העירונית.

אנו ב"גלית – החברה לאיכות הסביבה" מתמחים בביצוע בדיקות מי שתייה בהתאם לנהלים של משרד הבריאות. חברתנו בעלת וותק של יותר מעשרים שנה בבדיקות איכות מים שונות ומשתמשת במכשור המתקדם ביותר.

צרו קשר עוד היום עם המומחים שלנו, ואנו נבצע בדיקה לגילוי מתכות כבדות במי השתייה שלכם ובמידת הצורך נוכל להמליץ על הפתרון המתאים.

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
דילוג לתוכן