בדיקה חלקית לגילוי מתכות במי שתייה

בידקו האם המים שלכם נקיים ממתכות מזיקות

בדיקה חלקית לגילוי מתכות כבדות במי שתייה

המים בבית או בעבודה אשר משמשים ברוב המקרים כמקור העיקרי למי השתייה שלנו, עלולים להכיל עקבות של מתכות שונות מבלי שכלל נהיה מודעים לכך. את רובן לא נראה וברוב המקרים גם לא נוכל להריח אותן או לחוש בטעמן – אך כשהן מצטברות במי השתייה שלנו עלול הדבר להביא  לנזק מתמשך לבריאות הגוף.

המתכות הניתנות לגילוי בבדיקה:   

  • נחושת גורמת לפגיעה בריריות הגוף ולעלולה להוביל לנזק בלתי הפיך במערכת העיכול, הכבד, הכליות ומערכת העצבים.  הנחושת עשויה להגיע למים כתוצאה מהתמוססות אביזרי צנרת.
  • ברזל עודף ברזל בדם גורם לעייפות, חולשה, סחרחורות ועלול להוביל לפגיעה תפקודית בכבד ובלבלב. בריכוזים מסוימים גורם לטעם מר במי השתייה ולצבע עכור.  הברזל  יכול לזהם את מי השתייה מהתמוססות אביזרי צנרת העשויים מברזל או סגסוגת ברזל.
  • עופרת מתכת זו מסוכנת בעיקר לילדים וגורמת להיחלשות העצמות ולפגיעה תפקודית באיברים שונים, בהם הכבד, הכליות, והמוח.  ברוב המקרים העופרת מרעילה את מי השתייה כתוצאה מהזרמת שפכים תעשייתיים המחלחלים לצנרת, שימוש אסור או  בלתי מודע בעופרת להרכבת צנרת או מהימצאות עופרת בצנרת הארצית או העירונית.

חשוב לציין כי במקרים רבים של הימצאות מתכות במי השתייה, פתרונות סינון נפוצים כדוגמת "תמי 4" או "בריטה" אינם יעילים בניקוי מתכות מסוימות בריכוזים בעייתיים.

השלבים בבדיקת מי השתייה

  1. הגעת דוגם מי שתייה מוסמך (בעל רישיון ממשרד הבריאות) לאתר המבוקש.
  2. ביצוע בדיקות שטח: ערך הגבה pH, עכירות, כלור חופשי וכלור כללי ע"פ נוהל דיגום של משרד הבריאות.
  3. בדיקת מי השתייה לנוכחות מתכות כבדות: עופרת, נחושת, ברזל.
  4. ביצוע אנליזות במעבדה מוסמכת לתוצאות שהתקבלו, על פי נהלי משרד הבריאות.
  5. מסירת דו"חות הממצאים המסכמות את איכותם התברואתית של מי השתייה, התייחסות לתקנים מומלצים ולתקנות בריאות העם.

אנו ב"גלית – החברה לאיכות הסביבה" מתמחים בביצוע בדיקות מי שתייה בהתאם לנהלים של משרד הבריאות. חברתנו בעלת וותק של יותר מעשרים שנה  בבדיקות איכות מים שונות ומשתמשת במכשור המתקדם ביותר.

צרו קשר עוד היום עם המומחים שלנו, ואנו נבצע בדיקה לגילוי מתכות כבדות במי השתייה שלכם ובמידת הצורך נוכל להמליץ על הפתרון המתאים.

 

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
דילוג לתוכן