במקרים רבים המזהמים המסוכנים ביותר הם חסרי ריח, צבע או טעם ולכן יש סבירות רבה שבמשך שנים אתה שותה מים מזוהמים מבלי להיות מודע לכך. 

הרשות בודקת את המים במאגרים אך מאתר השאיבה ועד שהמים מגיעים לברז עוברת דרך ניכרת במהלכה יכולים לחלחל למים חומרים מזהמים לכן חובה לבדוק את המים בנקודת השימוש, דהיינו בנקודה שבה הם יוצאים מהברז.

אפשר לבדוק הכול, אולם גישה זו אינה פרקטית, משום שזהו תהליך יקר שצורך זמן רב (תאר לעצמך שתלך לרופא והוא יבדוק כל מה שעולה על דעתו, במקום לבצע הערכה של התסמינים, העבר וסגנון החיים שלך).
הרשות לשמירת איכות הסביבה בארה"ב (EPA) ממליצה לערוך בדיקה לגילוי חיידקים קוליפורמים, חנקות ועופרת.

אנו מספקים ערכות הכוללות את המזהמים החיוניים, כמו גם אינדיקאטורים נפוצים נוספים של זיהום מים.
הדך הטובה ביותר היא לזהות את הסימנים לבעיה ואז להתחיל בבדיקות בסיסיות וכלליות. אם תוצאות הבדיקות הבסיסיות תקינות, זהו סוף התהליך. אם הבדיקות מצביעות על בעיה, ניתן להזמין בדיקה ספציפית יותר כדי לאתר את הבעיה המדויקת.
אם אינך בטוח היכן להתחיל או שהנך נתקל בבעיה מסוימת, צור קשר עם מוקד שרות הלקוחות שלנו.

כן. כשהגשם מטפטף וחודר לאדמה הוא אכן מתנקה. גם ביצות עוזרות להסיר גורמים מזהמים. לרוע המזל הביצות נעלמות. בנוסף, תחנות דלק, מרכזי קניות, שטחי מרעה, מכרות פחם, חיפוש נפט, ייעור וכו' – כל אלה מפריעים ליכולת הטבעית לטהר את המים. כמה מקורות מים נרחבים הפכו להיות מקור של זיהום מים. דבר כזה קורה כשמשקעים בנהרות ובאגמים משמרים בתוכם חומרים כימיים רעילים במשך שנים רבות והם סופחים אליהם פסולת כימית חדשה. מאגרי מים גדולים עלולים לספוח זיהום מהאוויר, כשחלקיקי גשם ושלג חודרים אליהם.

משום שלא קיים שום מסנן שיכול לטפל בכל בעיה שתהיה במים. ניתן למשל לסנן מינרלים, אבל עדיין יישארו חיידקים. למען האמת, מסנן זול עלול תוך כמה שבועות להתמלא בכל כך הרבה חיידקים, עד שמה שייצא יהיה חמור הרבה יותר ממה שנכנס. כשמטפלים במים צריך לטפל בבעיה שגרמה לתוצאה של זיהום מים מלכתחילה. 

אינך יכול לדעת. כמעט בלתי אפשרי לקבוע את זה לפני שמתקינים את המערכת ושולחים את המים המסוננים לבדיקה לשם אימות. מצב המים יכול להשפיע על מראה הפילטר. אחזקת המסנן יכולה להשפיע גם היא על מידת יעילותו. הדרך היחידה לדעת אם המסנן עובד היא לבדוק את המים בקביעות במעבדה.

משום שחברות אלה אינן חברות המתמחות בבדיקת מים, אלא במכירת מסננים למים. דבר זה יוצר ניגוד אינטרסים, ואתה עלול למצוא את עצמך מוציא כסף על בעיה שאינה קיימת. מוטב להיעזר במעבדה עצמאית ומורשית ולבצע את העסקה ישירות דרכה. כך לא ייווצר ניגוד אינטרסים. 

גורמי זיהום מים רבים עלולים להימצא בסביבת מקום מגוריך ולפגוע במים העוברים מאות קילומטרים עד שהם מגיעים לברז הבית. למשל: מכרות פחם, תחנות דלק, מפעלים תעשייתיים, בתי קברות ישנים, חוות חקלאיות, מזבלות, השלכה לא ראויה של צבעים, שמנים לרכב, צינורות מעופרת בבית, מערכות מזוהמות, גשם חומצי, ריקבון או זיהום טבעי אחר.  

יש סוגים רבים של גורמי זיהום, אולם ניתן לחלקם לארבע קטגוריות עיקריות, על פי סוג הפיתרון שהם דורשים:

  1. זיהום חיידקים.
  2. זיהום מחומר כימי שאינו מהחי (בדרך כלל ממינרלים).
  3. זיהום מים מחומר כימי מהחי (כימיקלים מעשה ידי אדם).
  4. זיהום מקרינה רדיואקטיבית.

מוזר ככל שזה נשמע, ייתכן שתהיה למים בעיית אסתטיקה (כמו כלור שאפשר לראות אותו) שאינה מסכנת את הבריאות.

יש סוגים רבים של מזהמים, לכל מזהם פתרון אחר. באופן כללי יש לפעול כך:
הפסק להשתמש במי ברז ועבור לשימוש במים מינרלים עד שתיפתר הבעיה. (שימוש פירושו לא רק שתייה, אלא גם בישול, שטיפה, הכנת קוביות קרח, שתייה לחיות המחמד וכו'). 
צור קשר עם משרד הבריאות לשם קבלת מידע ספציפי והדרכה כיצד לפתור את הבעיה. 
זהה את מקור הזיהום. ברגע שזיהית את הבעיה, בצע בדיקות מעקב על בסיס קבוע.

המומחים של גלית – החברה לאיכות הסביבה ישמחו להסביר את מהות הבעיות שהתגלו ולהציע פתרונות לטיהור המים, תוך שמירה על עמדה אובייקטיבית באשר לבחירת מוצר כזה או אחר. כך תרוויח מידע מלא ותיהיה חופשי לבחור את הטיפול המתאים לך.

רוצה לדעת יותר? לא מצאת את התשובה לשאלתך? 

מוזמנים לשלוח לנו את השאלה ונחזור אליכם בהקדם,
ניתן גם לחייג אלינו למספר- 1-700-50-50-54  ונשמח לענות בסבלנות ומקצועיות. 

×
דילוג לתוכן