אנו ב"גלית-החברה לאיכות הסביבה בע"מ" עובדים לספק פתרונות בכל הנושאים הקשורים לאיכות הסביבה, למטרה זו אנו מעסיקים מומחים, מהנדסים ומדענים מתחומים רבים ולצדם פועלת מחלקה משפטית המתמחה בדיני איכות הסביבה וגהות תעסוקתית. המחלקה המשפטית מלווה את לקוחות החברה בהליכים משפטיים וטרום משפטיים בכל התחומים הנוגעים לאיכות הסביבה, גהות תעסוקתית ותכנון ובניה בישראל ובכלל זה:
קרינה, חומרים מסוכנים, זיהום מים ואויר, פסולת, שפכים, ריח, רעש, גז ראדון, בטיחות וגהות, ענייני תכנון ובניה לרבות תביעות לפיצויים בגין ירידת ערך מקרקעין (סעיף 197 לחוק התכנון והבניה(.
תכנון ובניה:
זקוקים לסיוע משפטי מול רשויות התכנון? חוק התכנון והבניה הינו כלי חשוב להגנה על הסביבה ולמניעת מפגעים. המחלקה המשפטית של גלית ערוכה בכדי לסייע לכם בהסרת גורמים מטרידים המסכנים אתכם ואת הסביבה וביכולתה ללוות אתכם בתביעות לפיצויים בגין מפגעים סביבתיים וירידת ערך מקרקעין.
גהות תעסוקתית:
במקרה של פגיעה במהלך העבודה צוות המומחים של "גלית-החברה לאיכות הסביבה בע"מ" בסיוע המחלקה המשפטית ייתן לכם תמיכה מלאה ויעזור להשגת הוכחות נזק בתביעת פיצויים אפשרית.

אנו גם נשמח לעבוד עם בעלי עסקים שדואגים לבריאות עובדיהם. המומחים שלנו יוכלו לעזור באיתור מוקדם של מפגעים ועזרה בניסוח נהלים שיעזרו למנוע תאונות עבודה מיותרות.
איכות הסביבה בראי המשפט
איכות הסביבה היא הגדרה נרחבת ליחסי הגומלין בין האדם לטבע. אם בעבר היה זה תחום צר אשר עסק בעיקר בשימור בעלי חיים או צמחייה, הרי שכיום מובנת ההשפעה של האדם על הסביבה ומתרחבת ההכרה, כי הטלת מגבלות ופיקוח על פעילויות בעלות השלכות סביבתיות הינה הכרחית לא רק עבור בעלי החיים אלא גם ובעיקר עבור בני האדם.
כשם שישנם תחומי עשייה כה רבים ומגוונים המשפיעים על הסביבה, כך גם ישנו מגוון רחב של חוקים ותקנות בהם ניתן לעשות שימוש לצורך הגנה על הסביבה, בין היתר בתחומים הבאים:
קרינה:
קרינה הנפלטת מקווי מתח גבוה ומאנטנות סלולאריות נחשבת למסוכנת בתנאים מסוימים ולפיכך נקבעו הנחיות בדבר מיקום אנטנות וקווי מתח, קרבתם למבני מגורים ועוד. בנוסף, ישנם חוקים ותקנות המאפשרים לתבוע פיצויים בגין ירידת ערך הנגרמת לנכסים עקב הצבתם של קווי מתח ואנטנות בקרבתם.

זיהום אוויר:
גזים הנפלטים ממפעלים עלולים לפגוע באדם באופן ישיר בשל הסכנה הקיימת בנשימתם ובעקיפין בשל ההשפעה שלהם על האטמוספרה. במידה ואתם סובלים ממפגעי איכות אוויר ביכולתנו לעזור.

רעש:

גם תחום זה נכלל במטרייה הרחבה של איכות הסביבה. רעש חריג ורציף במקרה הטוב מהווה מטרד ובמקרה הרע עלול לגרום לנזק בריאותי. טובי המומחים בתחום כאן לעזרתכם.

זיהום מים:
מים מתוקים הם משאב נדיר בעולם בכלל ובישראל בפרט. זיהום מים מסכן את הסביבה ואת האדם הבא איתם במגע.

חומרים מסוכנים:

המשרד להגנת הסביבה ומשרד הכלכלה (התמ"ת) מפרסמים רשימה ארוכה של חומרים מסוכנים (חומ"ס) ומגדירים עבור כל חומר את אופן השימוש המותר בו, אופן שינוע-סילוק החומר ומגוון רחב של סייגים נוספים בהתאם לסוג החומר.

התקנות הנ"ל מכילות מידע מדעי ומונחים הנדסיים אשר דורשים ידע רב להבנה ויישום. בנוסף, מכוון שמדובר בתקנות ממשלתיות, הן מנוסחות בשפה משפטית אשר עשויה לבלב רבים.

על כן אנו ב"גלית-החברה לאיכות הסביבה בע"מ" עובדים עם עו"ד מוסמכים אשר להם ניסיון רב בתחום הטיפול בחומ"ס ורקע מדעי עשיר.

×
דילוג לתוכן