הסרת עובש וכיצד להרוג עובש

אזורים קטנים תוכל להסיר בעצמך

הסרת עובש – ישנם מספר מוצרים שבהם אתם יכולים להשתמש כדי להרוג ולהסיר עובש.

 • אקונומיקה
 • מי חמצן
 • חומץ
 • חומר ניקוי
 • אבקת סודה לשתייה
 • שמן עץ התה
 • תמצית זרעי אשכוליות

 

בדיקת עובש

להלן חלק מהמוצרים היעילים ביותר להסרת עובש:

הסרת עובש עם אקונומיקה

אקונומיקה יכולה להרוג כמעט כל מין של עובש מקורה שאיתו הוא בא במגע, יחד עם נבגיו, ולהשאיר פני השטח מחוטאים ועמידים בפני גידול עובש עתידי.

לרוע המזל, השימוש באקונומיקה יעיל רק אם העובשים גדלים על חומרים לא נקבוביים כמו אריחים, אמבטיות, זכוכית ומשטחי שולחן. אקונומיקה לא יכולה לחדור לחומרים נקבוביים ולכן היא לא באה במגע עם עובש הצומח מתחת לפני השטח של חומרים כמו עץ ​​וקיר גבס. שימוש באקונומיקה על חומרים אלו יהרוג את העובשים מעל פני השטח אך השורשים בתוך החומר יישארו והעובשים יחזרו במהרה.

איך להרוג עובש עם אקונומיקה

אקונומיקה מייצרת אדים קשים אז וודאו שהאזור מאוורר היטב לפני שתתחילו. עליך גם ללבוש כפפות במהלך התהליך כדי להגן על הידיים שלך.

 1. לצורך הריגת עובש עם אקונומיקה השתמש ביחס של כוס אחת של אקונומיקה לליטר מים (כלומר בערך 1 אקונומיקה חלקית עד 10 חלקי מים).
 2. החל את התמיסה על משטחים לא נקבוביים עם גידול עובש באמצעות בקבוק ריסוס או באמצעות דלי וספוג או מטלית.
 3. אינך צריך לשטוף את המשטח לאחר מכן (אלא אם כן הוא משמש להכנת מזון או משטח שעלולים לגעת בו ילדים קטנים או חיות מחמד) מכיוון שהאקונומיקה תעכב את גידול העובש בעתיד.

 

האם אקונומיקה הורגת עובש?

למרות שהחומר הפעיל באקונומיקה, נתרן היפוכלוריט, הוא המרכיב העיקרי במוצרי הסרת עובש רבים, ישנן סיבות רבות להשתמש בחלופות להלבנת כלור בעת הריגת עובש.

סיבה אחת היא שאקונומיקה אינה יכולה להרוג לחלוטין עובש הגדל בחומרים נקבוביים. הכלור באקונומיקה לא יכול לחדור למשטחים נקבוביים כמו קיר גבס או עץ. הכלור נותר על פני חומרים נקבוביים ורק מרכיב המים של האקונומיקה נספג בחומר, ומספק יותר הזנה ולחות לעובש.

חלק מהעובש שעל פני השטח עלול להיהרג, אך שורשי העובש נותרים על כנם, כלומר העובש חוזר במהרה ומשאיר אותך במחזור של הלבנה חוזרת ונשנית. אולי זו הסיבה שיש אנשים שמאמינים כי ריסוס אקונומיקה על עובש אינו משפיע עליו אלא במקום זאת מלבין את צבעו כך שלא תוכלו עוד לראות אותו.

חסרון נוסף של אקונומיקה הוא שהוא יכול לפגוע בחומרים בהם הוא משמש, מכיוון שהוא כימיקל קשה וקורוזיבי. אקונומיקה כלורית גם מפטרת אדים קשים והיא אף מפיקה גז רעיל כאשר מעורבבים עם אמוניה. ישנה אלטרנטיבה בטוחה יותר כמו חומץ שאינו מייצר אדים מסוכנים או משאיר אחריו שאריות רעילות. מסיבות אלה נסו להימנע משימוש באקונומיקה ואם עליכם להשתמש בה, השתמשו רק במשטחים לא נקבוביים.

הסרת עובש עם מי חמצן

מי חמצן הורגים עובש שכן הוא אנטי-פטרייתי כמו גם אנטי-נגיפי ואנטי-בקטריאלי. מי חמצן הם אלטרנטיבה טובה להלבנת כלור מכיוון שהיא בטוחה לשימוש ואינה פוגעת בסביבה, והיא גם לא משאירה אחריה שאריות רעילות או מייצרת אדים רעילים כמו שעושה אקונומיקה כלורית. אתה יכול לקנות מי חמצן מחנויות תרופות בסביבות דולר אחד לבקבוק בריכוז של 3%.

מי חמצן הורגים עובש ביעילות על חומרים רבים כמו בגדים, רצפות, אביזרי אמבטיה, קירות ופריטים כמו מכשירי מטבח. מכיוון שחמצן מי חמצן הוא חומר הלבנה, הוא עשוי לעזור גם לדהות את עובש הכתם שמותיר אחריו. בדוק ספוט מי חמצן על החומר שאתה הולך לנקות כדי לוודא שהוא לא ידהה את צבעי החומר.

כיצד להרוג עובש עם מי חמצן

 1. להרוג עובש שופכים 3% ריכוז מי חמצן לבקבוק ריסוס.
 2. ריסוס לחלוטין את המשטח העובש כך שהאזורים העובשים יהיו רווים במי חמצן.
 3. השאירו את המשטח לשבת במשך 10 דקות בזמן שהחמצן המימן הורג את התבנית.
 4. ואז לשפשף את האזור כדי לוודא הסרת כל כתמי העובש והעובש.
 5. לבסוף נגב את המשטח כלפי מטה כדי להסיר עובש ונבגים שיורית.

ניתן גם להשתמש בחומץ עם מי חמצן במהלך הניקוי בכדי להסיר את העובש בצורה יעילה יותר. לאחר מכן אחסן את בקבוק הריסוס במקום חשוך מכיוון שאור מפחית את היעילות של מי חמצן.

הסרת עובש עם חומץ

הסרת עובש חומץ

חומץ הוא חומצה קלה שעלולה להרוג 82% ממיני עובש. עם זאת יש לזה גם היתרונות של להיות טבעי ובטוח. חומץ אינו רעיל ואינו מפליט אדים מסוכנים כמו שעושה אקונומיקה.

איך להרוג עובש עם חומץ

כדי להרוג עובש עם חומץ, השתמשו בחומץ מזוקק לבן שתוכלו לקנות בזול מהסופרמרקט.

 1. שופכים מעט חומץ לבקבוק ריסוס מבלי להשקות אותו.
 2. מרססים את החומץ על המשטח העובש ומשאירים אותו לשבת במשך שעה.
 3. נגב את השטח במים ואפשר למשטח להתייבש. כל ריח מהחומץ צריך להתבהר תוך מספר שעות.

אם אתה רוצה להשתמש בחומץ כדי למנוע צמיחת עובש על משטחים פשוט ריסוס חומץ על המשטח והשאיר אותו. חזור על הפעולה כל כמה ימים כדי להבטיח שהמשטח יישאר ללא עובש. אתה יכול אפילו לנגב את רצפת האמבטיה המרוצפת שלך או רצפות לא נקבוביות קשות אחרות עם חומץ אם אתה מודאג מהעובש שצומח עליהם.

 

 

הסרת עובש עם סודה לאפייה

הסרת עובש לאפייה

סודה לשתייה ידועה כניקוי ביתי טבעי ובטוח. אבל אתה יכול גם להשתמש בסודה לשתייה כדי להרוג עובש בביתך. שלא כמו רוצחי עובש אחרים המכילים כימיקלים קשים, סודה לשתייה היא קלה (pH של 8.1) ולא מזיקה למשפחתך ולכל חיות המחמד.

מלבד הריגת עובש, גם סודה לשתיה מייבש ריחות, וכך השימוש בה יכול להיפטר מעלי התבנית הריח בביתך. סודה לשתייה סופגת גם לחות כדי להרחיק את העובש.

חומץ משמש לרוב יחד עם סודה לשתייה בעת ניקוי בעיית עובש מאחר וחומץ הורג מינים שונים של עובש לסודה לשתייה.

איך להרוג עובש עם אפיית סודה

 1. הוסיפו לרבע כף סודה לשתייה לבקבוק ריסוס מים.
 2. נענע את הבקבוק כדי להמיס את הסודה לשתייה במים.
 3. מרססים את האזור המעופש בתמיסת סודה לשתייה ומים.
 4. לאחר מכן השתמש בספוג או במברשת קרצוף בכדי לוודא להסיר את כל התבנית מהמשטח.
 5. לאחר שקרצפתם את התבנית, שטפו את המשטח במים בכדי להסיר כל עובש שנותר על פני השטח.
 6. ריסוס את האזור שוב עם בקבוק הריסוס ונתן למשטח להתייבש. זה יהרוג כל עובש שנשאר ונמנע מהתבנית לחזור.

אתה יכול להשתמש בבד במקום בקבוק ריסוס כדי לנקות עובש עם סודה לשתייה:

 1. משרים בד במים ואז מוסיפים אליו רבע כף סודה לשתייה.
 2. השתמש בבד על האזור המעופש כדי להסיר את התבנית עם סודה לשתיה ומים.

הסרת עובש עם שמן עץ התה

הסרת עובש שמן עץ התה

מבין כל הפתרונות הטבעיים להרוג עובש שמן עץ התה הוא היעיל ביותר. למרות שזה גם יקר, כמות קטנה של שמן עץ התה עוברת דרך ארוכה בהרג עובש.

שמן עץ התה הוא שמן אתרי שאינו מזיק לאנשים וחיות מחמד. שמן עץ התה נוגד פטריות, מסוגל להרוג את כל סוגי התבניות. שמן עץ התה הוא גם אנטיבקטריאלי.

אתה יכול לקנות שמן עץ התה בערך $ 10 לבקבוק קטן ממרבית חנויות המזון הטבעיות. וודא ששמן עץ התה שאתה קונה נגזר מאללפליאה Melaleuca, שהיא השם הטכני של עץ התה, כפי שלא תמיד כל המותגים הם כאלה.

כיצד להרוג עובש עם שמן עץ התה

 1. כדי להרוג עובש בעזרת שמן עץ התה הוסף מים לבקבוק ריסוס, תוך התחשבות בכמה כוסות שנדרש כדי למלא את הבקבוק.
 2. לאחר מכן הוסף שמן עץ התה ביחס של כפית לכל כוס מים שנכנסו לבקבוק הריסוס.
 3. ריסוס את התמיסה על המשטח העובש.
 4. אין צורך לשטוף שכן השארת שמן עץ התה על פני השטח יהרוג את התבנית ותמנע את חזרתה.

אלטרנטיבה לשימוש בבקבוק ריסוס היא להשתמש בסמרטוט או בד עם תמיסת שמן עץ התה כדי לנקות עובש:

 1. ראשית צור פיתרון של שמן עץ התה ומים ביחס של כפית אחת לכוס מים.
 2. השתמש במטלית כדי להחיל את התמיסה על המשטח העובש ולשפשף את התבנית.
 3. שוב, אינך צריך לשטוף את המשטח לאחר מכן.

לשמן עץ התה יש ריח חזק אך הוא ייעלם לאחר זמן מה. אתה יכול לשמור ולהשתמש בפתרון שיצרת במשך זמן רב לאחר מכן מכיוון ששמן עץ התה אינו מאבד את עוצמתו במהירות.

הסרת עובש עם חומר ניקוי ומים

הסרת עובש דטרגנט

ניתן להשתמש בתמיסה של חומר ניקוי ומים חמים כדי לקרצף עובש על פני משטחים לא נקבוביים. אף כי חומר ניקוי עצמו אינו הורג עובש, אם התבנית היא על חומרים לא נקבוביים, הפיתרון אינו צריך להרוג אותה כל עוד מנקים לחלוטין את כל התבנית שעל פני השטח.

 

הסרת עובש עם תמצית זרעי אשכוליות

הסרת עובש תמצית זרעי אשכוליות

תמצית זרעי אשכוליות דומה לשמן עץ התה בכך שהיא רוצחת עובש טבעית יקרה אך יעילה מאוד. היתרון של תמצית זרעי אשכוליות על פני שמן עץ התה הוא בכך שאין לו כמעט ריח. בדומה לשמן עץ התה תוכלו לקנות תמצית זרעי פרי ענבים מרוב חנויות המזון הבריאות.

תמצית זרעי אשכוליות הורגת עובש באופן טבעי כאשר חומצת הלימון מהאשכולית תוקפת עובש. תמצית זרעי אשכוליות מחטא גם אזורים ומרחה ריחות. כמו שמן עץ התה, כמות קטנה של תמצית זרעי אשכוליות עוברת דרך ארוכה בהרג עובש.

כיצד להרוג עובש עם תמצית זרעי אשכוליות

 1. כדי להרוג עובש עם תמצית זרעי אשכוליות, צור פיתרון של תמצית זרעי אשכוליות ומים בבקבוק ריסוס ביחס של 10 טיפות תמצית זרעי אשכוליות לכוס מים.
 2. יש לנער את בקבוק הריסוס כדי לערבב את הפתרון ביסודיות ואז לרסס אותו על פני השטח בו גדל העובש.
 3. אינך צריך לשטוף את התמיסה לאחר מכן אם כי אתה יכול להשתמש בבד לנגב את התבנית והפתרון לאחר מספר דקות אם תרצה. ככל שתמצית זרעי האשכוליות ארוכה יותר נמצאת במגע עם עובש, כך הוא יחתוך ויהרוג את מושבת העובש ותמנע את שוב העובש.
 4. חזור על הפעולה במידת הצורך בכדי להסיר באופן יסודי יותר עובש מהמשטח.

תמיסת זרעי האשכוליות בבקבוק הריסוס תישאר חזקה למשך זמן רב וניתן להשתמש בה שוב ושוב מכיוון שתמצית זרעי האשכוליות בעלת חיי מדף ארוכים.

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
צריך עזרה?
אנחנו כאן בשבילך.
דילוג לתוכן