הסרת עובש וכיצד להרוג עובש

אזורים קטנים תוכל להסיר בעצמך

הסרת עובש – ישנם מספר מוצרים בהם אתם יכולים להשתמש כדי להרוג ולהסיר עובש.

 • אקונומיקה
 • מי חמצן
 • חומץ
 • חומר ניקוי
 • אבקת סודה לשתייה
 • שמן עץ התה
 • תמצית זרעי אשכוליות
למידע נוסף גללו למטה.
בדיקת עובש

להלן חלק מהמוצרים היעילים ביותר להסרת עובש:

הסרת עובש עם אקונומיקה

אקונומיקה יכולה להרוג כמעט כל מין של עובש מקורה שאיתו היא באה במגע יחד עם נבגיו, ולהשאיר פני השטח מחוטאים ועמידים בפני גידול עובש עתידי.

לרוע המזל, השימוש באקונומיקה יעיל רק אם העובשים גדלים על חומרים לא נקבוביים כמו אריחים, אמבטיות, זכוכית ומשטחי שולחן. אקונומיקה לא יכולה לחדור לחומרים נקבוביים ולכן היא לא באה במגע עם עובש הצומח מתחת לפני השטח של חומרים כמו עץ ​​וקיר גבס. שימוש באקונומיקה על חומרים אלו יהרוג את העובשים מעל פני השטח אך השורשים בתוך החומר יישארו והעובשים יחזרו במהרה.

איך להרוג עובש עם אקונומיקה

אקונומיקה מייצרת אדים קשים אז וודאו שהאזור מאוורר היטב לפני שתתחילו. עליך גם ללבוש כפפות במהלך התהליך כדי להגן על הידיים שלך.

 1. לצורך הריגת עובש עם אקונומיקה השתמש ביחס של כוס אחת של אקונומיקה לליטר מים (כלומר בערך 1 אקונומיקה חלקית עד 10 חלקי מים).
 2. החל את התמיסה על משטחים לא נקבוביים עם גידול עובש באמצעות בקבוק ריסוס או באמצעות דלי וספוג או מטלית.
 3. אינך צריך לשטוף את המשטח לאחר מכן (אלא אם כן הוא משמש להכנת מזון או משטח שעלולים לגעת בו ילדים קטנים או חיות מחמד) מכיוון שהאקונומיקה תעכב את גידול העובש בעתיד.

 

האם אקונומיקה הורגת עובש?

למרות שהחומר הפעיל באקונומיקה, נתרן היפוכלוריט, הוא המרכיב העיקרי במוצרי הסרת עובש רבים, ישנן סיבות רבות להשתמש בחלופות להלבנת כלור בעת הריגת עובש.

סיבה אחת היא שאקונומיקה אינה יכולה להרוג לחלוטין עובש הגדל בחומרים נקבוביים. הכלור באקונומיקה לא יכול לחדור למשטחים נקבוביים כמו קיר גבס או עץ. הכלור נותר על פני חומרים נקבוביים ורק מרכיב המים של האקונומיקה נספג בחומר, ומספק יותר הזנה ולחות לעובש.

חלק מהעובש שעל פני השטח עלול להיהרג, אך שורשי העובש נותרים על כנם, כלומר העובש חוזר במהרה ומשאיר אותך במחזור של הלבנה חוזרת ונשנית. אולי זו הסיבה שיש אנשים שמאמינים כי ריסוס אקונומיקה על עובש אינו משפיע עליו אלא במקום זאת מלבין את צבעו כך שלא תוכלו עוד לראות אותו.

חסרון נוסף של אקונומיקה הוא שהוא יכול לפגוע בחומרים בהם הוא משמש, מכיוון שהוא כימיקל קשה וקורוזיבי. אקונומיקה כלורית גם מפטרת אדים קשים והיא אף מפיקה גז רעיל כאשר מעורבבים עם אמוניה. ישנה אלטרנטיבה בטוחה יותר כמו חומץ שאינו מייצר אדים מסוכנים או משאיר אחריו שאריות רעילות. מסיבות אלה נסו להימנע משימוש באקונומיקה ואם עליכם להשתמש בה, השתמשו רק במשטחים לא נקבוביים.

הסרת עובש עם מי חמצן

מי חמצן הורגים עובש שכן הוא אנטי-פטרייתי כמו גם אנטי-נגיפי ואנטי-בקטריאלי. מי חמצן הם אלטרנטיבה טובה להלבנת כלור כיוון שהיא בטוחה לשימוש ואינה פוגעת בסביבה והיא גם אינה משאירה אחריה שאריות רעילות או מייצרת אדים רעילים כמו שעושה אקונומיקה כלורית. אתה יכול לקנות מי חמצן מחנויות תרופות בסביבות דולר אחד לבקבוק בריכוז של 3%.

מי חמצן הורגים עובש ביעילות על חומרים רבים כמו בגדים, רצפות, אביזרי אמבטיה, קירות ופריטים כמו מכשירי מטבח. כיוון שמי חמצן הוא חומר הלבנה, הוא עשוי לעזור גם לדהות את עובש הכתם שמותיר אחריו. לפני השימוש עשה בדיקה על אזור קטן בחומר אותו אתה הולך לנקות כדי לוודא שמי החמצן  לא ידהו את צבעי החומר.

כיצד להרוג עובש עם מי חמצן

 1. שופכים 3% ריכוז מי חמצן לבקבוק ריסוס.
 2. מרססים לחלוטין את המשטח כך שהאזורים עם העובשים יהיו רוויים במי חמצן.
 3. השאירו את המשטח לשבת במשך 10 דקות בזמן שמי החמצן הורג את העובש.
 4. שפשף את האזור כדי לוודא הסרת כל כתמי העובש.
 5. נגב את המשטח כלפי מטה כדי להסיר שאריות עובש.

ניתן גם להשתמש בחומץ עם מי חמצן במהלך הניקוי בכדי להסיר את העובש בצורה יעילה יותר. לאחר מכן אחסן את בקבוק הריסוס במקום חשוך כיוון שאור מפחית את היעילות של מי חמצן.

הסרת עובש עם חומץ

הסרת עובש חומץ

חומץ הוא חומצה קלה שעלולה להרוג 82% ממיני העובש. עם זאת יש לו גם יתרון כיוון שהוא טבעי ובטוח. חומץ אינו רעיל ואינו פולט אדים מסוכנים כמו שאקונומיקה עושה.

איך להרוג עובש עם חומץ

כדי להרוג עובש עם חומץ, השתמשו בחומץ מזוקק לבן שתוכלו לקנות בזול מהסופרמרקט.

 1. שופכים מעט חומץ לבקבוק ריסוס מבלי להשקות אותו.
 2. מרססים את החומץ על המשטח העובש ומשאירים אותו לשבת במשך שעה.
 3. נגב את השטח במים ואפשר למשטח להתייבש. כל ריח מהחומץ צריך להתפוגג תוך מספר שעות.

אם אתה רוצה להשתמש בחומץ כדי למנוע צמיחת עובש על משטחים רסס חומץ על המשטח והשאיר אותו. חזור על הפעולה כל כמה ימים כדי להבטיח שהמשטח יישאר ללא עובש. אתה יכול אפילו לנגב את רצפת האמבטיה המרוצפת שלך או רצפות ללא נקבוביות קשות אחרות עם חומץ במידה ואתה מודאג מעובש שצומח עליהם.

 

 

הסרת עובש עם סודה לאפייה

הסרת עובש לאפייה

סודה לשתייה ידועה כניקוי ביתי טבעי ובטוח. אבל אתה יכול גם להשתמש בסודה לשתייה כדי להרוג עובש בביתך. שלא כמו רוצחי עובש אחרים המכילים כימיקלים קשים, סודה לשתייה היא קלה (pH של 8.1) ולא מזיקה למשפחתך ולכל חיות המחמד.

מלבד הריגת עובש, סודה לשתיה מייבשת ריחות וכך השימוש בה יכול להיפטר מריח העובש בביתך. סודה לשתייה סופגת גם לחות כדי להרחיק את העובש.

איך להרוג עובש עם אפיית סודה

 1. הוסיפו רבע כף סודה לשתייה לבקבוק ריסוס מים.
 2. נענע את הבקבוק כדי להמיס את הסודה לשתייה במים.
 3. רסס את האזור המעופש בתמיסת סודה לשתייה ומים.
 4. לאחר מכן השתמש בספוג או במברשת קרצוף בכדי לוודא הסרת העובש מכל המשטח.
 5. לאחר קרצוף המשטח, שטפו את המשטח במים בכדי להסיר כל עובש שנותר על פני השטח.
 6. רסס את האזור שוב עם בקבוק הריסוס ותן למשטח להתייבש. זה יהרוג את כל שאריות העובש שנשארו וימנע ממנו לחזור.

אתה יכול להשתמש בבד במקום בקבוק ריסוס כדי לנקות עובש עם סודה לשתייה:

 1. משרים בד במים ואז מוסיפים אליו רבע כף סודה לשתייה.
 2. נקה עם הבד את האזור המעופש כדי להסיר את העובש.

הסרת עובש עם שמן עץ התה

הסרת עובש שמן עץ התה

מבין כל הפתרונות הטבעיים להסרת עובש, שמן עץ התה הוא היעיל ביותר. למרות שהוא גם יקר, כמות קטנה של שמן עץ התה יכולה להסיר כמות גבוהה של עובש.

שמן עץ התה הוא שמן אתרי שאינו מזיק לאנשים וחיות מחמד. שמן עץ התה נוגד פטריות ומסוגל להרוג את כל סוגי העובש. שמן עץ התה הוא גם אנטיבקטריאלי.

ניתן לרכוש את שמן עץ התה במרבית חנויות המזון הטבעיות. וודא ששמן עץ התה שאתה קונה נגזר מאללפליאה Melaleuca, שהיא השם הטכני של עץ התה, כפי שלא תמיד כל המותגים הם כאלה.

כיצד להרוג עובש עם שמן עץ התה

 1. כדי להרוג עובש בעזרת שמן עץ התה הוסף מים לבקבוק ריסוס, תוך התחשבות בכמה כוסות נדרש כדי למלא את הבקבוק.
 2. לאחר מכן הוסף את שמן עץ התה ביחס של כפית לכל כוס מים שנכנסו לבקבוק הריסוס.
 3. רסס את התמיסה על המשטח העובש.
 4. אין צורך לשטוף שכן השארת שמן עץ התה על פני השטח יהרוג את העובש ותמנע את חזרתה.

אלטרנטיבה לשימוש בבקבוק ריסוס היא להשתמש בסמרטוט או בד עם תמיסת שמן עץ התה כדי לנקות עובש:

 1. ראשית הוסף למטלית לחה את שמן עץ התה ביחס של כפית אחת לכוס מים.
 2. השתמש במטלית כדי לשים את התמיסה על המשטח ולשפשף את העובש.
 3. שוב, אינך צריך לשטוף את המשטח לאחר מכן.

לשמן עץ התה יש ריח חזק אך הוא ייעלם לאחר זמן מה. אתה יכול לשמור את התמיסה ולהשתמש בה במשך זמן רב לאחר מכן כיוון ששמן עץ התה אינו מאבד את עוצמתו במהירות.

הסרת עובש עם חומר ניקוי ומים

הסרת עובש דטרגנט

ניתן להשתמש בתמיסה של חומר ניקוי ומים חמים כדי לקרצף עובש על פני משטחים לא נקבוביים.

 

הסרת עובש עם תמצית זרעי אשכוליות

הסרת עובש תמצית זרעי אשכוליות

תמצית זרעי אשכוליות דומה לשמן עץ התה בכך שהיא מסירה עובש בדרך טבעית  אך יעילה מאוד. היתרון של תמצית זרעי אשכוליות על פני שמן עץ התה הוא בכך שאין לו כמעט ריח. בדומה לשמן עץ התה תוכלו לקנות תמצית זרעי פרי אשכוליות מרוב חנויות המזון הבריאות.

תמצית זרעי אשכוליות הורגת עובש באופן טבעי כאשר חומצת הלימון מהאשכולית תוקפת עובש. תמצית זרעי אשכוליות מחטאת גם אזורים ומסירה ריחות. כמו שמן עץ התה, כמות קטנה של תמצית זרעי אשכוליות מסירה כמות גדולה של עובש.

כיצד להרוג עובש עם תמצית זרעי אשכוליות

 1. ערבב תמצית זרעי אשכוליות עם מים בבקבוק ריסוס ביחס של 10 טיפות תמצית זרעי אשכוליות לכוס מים.
 2. יש לנער את בקבוק הריסוס כדי לערבב את התמיסה ביסודיות ואז לרסס אותה על פני השטח בו גדל העובש.
 3. אינך צריך לשטוף את התמיסה לאחר מכן אם כי אתה יכול להשתמש בבד לנגב את העובש והתמיסה לאחר מספר דקות אם. ככל שתמצית זרעי האשכוליות נמצאת זמן רב יותר  במגע עם עובש, כך היא תסיר יותר עובש ותמנע את חזרתו.
 4. חזור על הפעולה במידת הצורך בכדי להסיר באופן יסודי יותר עובש מהמשטח.

תמיסת זרעי האשכוליות בבקבוק הריסוס תישאר חזקה למשך זמן רב וניתן להשתמש בה שוב ושוב כיוון שתמצית זרעי האשכוליות בעלת חיי מדף ארוכים.

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
דילוג לתוכן