תנו למומחים שלנו לעזור לכם להצליח

טרם בניית בניין מגורים או משרדים נדרשות שתי בדיקות עיקריות: האחת לבדוק את השפעות הקמת המבנה על הסביבה הקיימת והשנייה לבדוק את השפעת הסביבה על המבנה הקיים.

לדוגמא: השפעת הסביבה על התושבים תורגש כאשר יוקם בניין מגורים בסמוך לאזור תעשייה ויגרום לחשיפת הדיירים לאיכות אוויר ירודה, קרקע מזוהמת עקב דליפת שפכים ממפעלים סמוכים ובעיות רעש. השפעת הבנייה על הסביבה תורגש כאשר פעילות הבנייה תייצר רעש מאתר הבנייה, הצטברות פסולת וחומרי בנייה, ירידה באיכות האוויר עקב אבק וגזים אחרים ועוד.

הרשויות המקומיות קובעות כי נדרשת חוות דעת סביבתית לבדיקת הנתונים הללו, טרם קבלת היתר בנייה כאשר הדגש הוא על בחינת ההשפעה הסביבתית על האתר, השפעת פעילות הבנייה על הסביבה ותוכנית לצמצום ומניעת מפגעים סביבתיים.

מה בודקים?

חוות דעת סביבתית סוקרת את כלל המשתנים: מיקום המבנה וההשפעה על איכות החיים במקום, השפעת פעולות הבנייה על הסביבה, אופי העבודה ופוטנציאל הזיהום והפגיעה הסביבתית וזאת באמצעים מגוונים וביניהן סיורים באתר ובסמוך לו, דיגום שטחי האתר ואנליזה מעבדתית, בדיקת תוכנית העבודה, בדיקת צפי מפגעים סביבתיים ועוד.

מה קורה אם מתגלים ממצאים חריגים?
לאחר קבלת כל הנתונים נערכת השוואה בין המצב הקיים או הפוטנציאלי לבין התקנות והערכים המקובלים ברשויות. במידה וישנה הפרה או סטייה מוגשות המלצות לתיקון המפגע והרחקתו טרם גרימת נזק משמעותי ועל הקבלנים לדאוג לתיקון המפגעים. רק לאחר חוות דעת סביבתית סופית המאשרת כי המפגעים הורחקו והאתר ניתן לקבל היתר בנייה.

המומחים של "גלית – החברה לאיכות הסביבה" מציעים חוות דעת סביבתית מקצועית ואמינה. בזכות הניסיון העשיר בטיפול ומניעת מפגעים סביבתיים נוכל לסייע לך לנקוט בכל אמצעי הזהירות טרם תחילת הבנייה, לרווחתך ורווחת הסביבה.

צלצל אלינו עוד היום להזמנת חוות דעת סביבתית

 1-700-50-50-54

×
דילוג לתוכן