הסרת עובש ותיקון

שכירת איש מקצוע להסרת עובש

הסרת עובש ותיקון

אם גודל גידול העובש בביתכם גדול מ -10 מטרים רבועים (בערך 3 מטר על מטר), ה- EPA אומר שעליך לשכור שירות מקצועי של הסרת עובש ותיקון.

גם אם שטח גידול העובש קטן יותר, עדיף עדיף להעסיק איש מקצוע. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים כי התבנית תוסר לחלוטין מבלי שיזהם את שאר ביתכם. שכירת איש מקצוע תבטיח גם שהעובש לא יחזור ושהסימפטומים שלך ייעלמו.

איש מקצוע של עובש יכול לבדוק ולבדוק עובש בכל ביתך. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים כי כל גידול העובש יימצא ויוסר, גם אם הוא מוסתר.

אם יש לכם עובש רעיל בבית, חשוב להעסיק איש מקצוע, גם אם גידול העובש קטן. אם לא מוסרים עובש רעיל בדרך הנכונה היא עלולה להפיץ מיקוטוקסינים מסוכנים ברחבי הבית שלך. ראה הסרת עובש רעיל שחור אם יש לך עובש רעיל בבית.

תקן בעיות מים לפני הסרת עובש

לפני הסרת עובש אתה צריך לתקן בעיות מים בבית שלך. זה יהיה בזבוז זמן להסיר עובש רק כדי להחזיר אותה כיוון שעדיין יש לך בעיית רטיבות.

ציוד מגן להסרת עובש

הסרת עובש

כשאתה מסיר עובש, הרבה נבגים יתעוררו. זו הסיבה שעדיף ללבוש בגדי מגן וציוד אם בחרתם לבצע את הסרת העובש בעצמכם, במיוחד אם יש כמות גדולה של עובש.

ביגוד מגן צריך לכסות אותך לחלוטין. לאחר הסרת העובש עליכם לזרוק את הבגדים או לשטוף אותם מייד. כמו כן, יש ללבוש כפפות כדי להימנע מלגעת בעובש בידיים החשופות.

לבישת הגנה על העיניים, כגון משקפי מגן, תמנע את נקבוביות העובש בעינייך. ומסכה או מכשיר הנשמה N95 ימנעו מכם לנשום את נבגי העובש שאתם מעוררים.

אל תסיר את התבנית בעצמך אם אתה אלרגי מאוד לעובש. במקום זאת מצא מישהו אחר שיעשה את זה, או יותר נכון, תשכור איש מקצוע.

איטום חדרים לפני הסרת עובש

כשאתה מוציא הרבה עובש מחדר אתה צריך להכיל את נבגי העובש. אתה לא רוצה שיביאו נבגים רבים שיבצעו בבית.

אז לפני שתתחיל בהסרה, אטום את החדר משאר חלקי הבית. מכסים פתחי דלתות ופתחים אחרים ביריעות פלסטיק. השתמש בסרט צינור כדי לחבר את היריעות לקירות או לתקרה.

לחץ אוויר שלילי במהלך הסרת עובש

בחדר שאתה מוציא עובש פנימה, הפתחים לשאר חלקי הבית צריכים להיות אטומים לאוויר. עם זאת, עליך לפתוח חלון מבחוץ ולהקים מאוורר כדי לפוצץ אוויר דרך החלון. זה כך שרוב נבגי העובש שהוחלפו יפוצצו ישר מחוץ לביתכם.

הסרת התבנית

השלב הבא הוא להסיר את גידול העובש. קרצף כל עובש ממשטחים באמצעות מים וחומרי ניקוי. אך הרטיבו קלות את גידול העובש לפני שתתחילו לקרצף. זה יעצור הרבה מבורגי התבנית לברוח לאוויר. נבגי עובש נעשים בקלות רבה יותר באוויר אם הם יבשים.

אתה יכול להשתמש רק במים ובדטרגנט כדי להסיר את התבנית, או להשתמש במוצרי הרג של עובש כמו אקונומיקה אם תרצה. עם זאת, נבגי עובש מתים הם עדיין אלרגניים. אז המטרה העיקרית היא להסיר את התבנית, בין אם תהרוג אותה ובין אם לא.

כמה פתרונות טובים להרג עובש הם:

ניתן להסיר לחלוטין עובש ממשטחים לא נקבוביים. עם זאת, לא ניתן לנקות לחלוטין חומרים נקבוביים מעובש. אז קיר גבס וחומרים נקבוביים אחרים בדרך כלל צריך להסיר ולהחליף.

כשאתה מפטר פריטים עובשים או חומרי בניין, קח אותם החוצה בדרך הקצרה ביותר, למשל דרך חלון.

הסרת עובש מפריטים

בדומה לחומרי בניין, אם יש לך רכוש לא נקבובי ועובש עליהם, בדרך כלל קל להסיר אותה. קרצף כל חפץ שאינו נקבובי עובש עם חומר ניקוי ומים. זה אמור להסיר לחלוטין את עובש המשטח. לאחר מכן תוכל להחזיר אותם לביתך ולהמשיך להשתמש בהם.

לרוע המזל, אם יש לך חפצים נקבוביים ועליהם עובש, כנראה שהם יצטרכו להיפטר. בדרך כלל לא ניתן לנקות את הפריטים האלה לחלוטין מעובש או שזה קשה יותר מכפי ששווה. עם זאת אם יש לך פריטים בעלי ערך עבורך, אתה יכול לשאול מומחה עובש מקצועי לגבי הסרת התבנית.

עדיין ניתן להשתמש בבגדים, מצעים או וילונות שהיו בחדרים עם עובש לאחר שטיפתם היטב במכונת הכביסה. אם הבד עצמו צמח עליו עובש, בדרך כלל אתה עדיין יכול לשטוף את התבנית באמצעות שימוש במוצרי הרג של עובש בכביסה. ראה עובש על בגדים למידע נוסף על אופן הפעולה.

ניקוי לאחר הסרת עובש

לאחר שטיפלתם בכל התבנית בחדר השלב הבא הוא הניקוי הסופי. זה המקום בו אתה מסיר כמה שיותר מתבנית השקע והנבגים ככל האפשר. זה כדי למנוע את התבנית לחזור ולהיפטר מכל הסימפטומים שהתבנית גרמה לך.

נקה את כל המשטחים במקום בו התבנית גדלה. אתה לא צריך להשתמש במוצר להרוג עובש. מים וחומרי ניקוי או מוצרי ניקוי ביתיים אחרים יעבדו מצוין. ברגע שכל המשטחים יבשים לחלוטין תוכלו לשאוב את החדר.

הסרת עובש

שואב HEPA לאחר הסרת עובש

השלב האחרון הוא שאיבת אבק HEPA. לאחר שסיימתם להסיר את התבנית תוכלו HEPA לשאוב את נבגי העובש שנותרו בחדר. השתמש רק בוואקום HEPA מכיוון שאבקות שאינן HEPA יפיץ נבגי עובש לאוויר. למידע נוסף על שואבי HEPA בקר עובש ואקום .

HEPA שואב את הרצפה ואת כל המשטחים האחרים שניתן לשאוב באופן מעשי. מומלץ גם להשתמש במכונת שטיחים בחדרים שטיחים כדי להיות יסודיות במיוחד.

לאחר הניקוי

לאחר שהסרתם לחלוטין את בעיית העובש בחדר, תוכלו לעבור לחדרים אחרים עם עובש. עליך לתקן כל חדר בנפרד ולהגדיר את הכלת החדר לחלוטין לפני שתתחיל.

חזור על תהליך הסרת העובש בנפרד עבור כל חדר שיש בו עובש עד שהסרת את כל התבנית בבית שלך. לאחר הסרת כל התבנית וכל בעיות המים תוקנו, תהליך הסרת העובש הושלם. אם ההסרה הצליחה, כל תסמיני עובש שסבלתם צריכים להתחיל להיעלם.

כדי לבדוק אם הסרת העובש הצליחה, עליכם לבדוק את ביתכם בבעיות עובש או מים זמן קצר לאחר ההסרה. לקבלת הוראות לבדיקת עובש בקר בדק עובש .

אתה יכול לבצע בדיקות עובש גם די זמן קצר לאחר הסרת העובש כדי להיות בטוחים שעובש כבר לא מהווה בעיה בבית שלך. קרא עוד על בדיקת עובש בדף בדיקת עובש .

בדיקת עובש

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
צריך עזרה?
אנחנו כאן בשבילך.
דילוג לתוכן