הסרת עובש ותיקון

שכירת איש מקצוע להסרת עובש

הסרת עובש ותיקון

אם גודל גידול העובש בביתכם גדול מ -10 מטרים רבועים, ה- EPA (הסוכנות להגנת הסביבה) אומרת שעליך לשכור שירות מקצועי של הסרת עובש ותיקון.

גם אם שטח גידול העובש קטן יותר, עדיף  להעסיק איש מקצוע. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים כי העובש יוסר לחלוטין מבלי שיזהם את שאר ביתכם. שכירת איש מקצוע תבטיח גם שהעובש לא יחזור ושהסימפטומים שלך ייעלמו.

איש מקצוע יכול לבדוק  עובש בכל ביתך. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים כי כל גידול העובש יימצא ויוסר, גם אם הוא מוסתר.

אם יש לכם עובש רעיל בבית, חשוב להעסיק איש מקצוע, גם אם גידול העובש קטן. אם לא מסירים עובש רעיל בדרך הנכונה הוא עלול להפיץ מיקוטוקסינים מסוכנים ברחבי הבית שלך. 

תקן בעיות מים לפני הסרת עובש

לפני הסרת עובש עלייך לתקן בעיות מים בבית שלך. זה יהיה בזבוז זמן להסיר עובש שאחר כך יחזור בשל  בעיית רטיבות.

ציוד מגן להסרת עובש

הסרת עובש

כשאתה מסיר עובש, הרבה נבגים יתעוררו. זו הסיבה שעדיף ללבוש בגדי מגן וציוד אם בחרתם לבצע את הסרת העובש בעצמכם, במיוחד אם יש כמות גדולה של עובש.

ביגוד מגן צריך לכסות אותך לחלוטין. לאחר הסרת העובש עליכם לזרוק את הבגדים או לשטוף אותם במידי. כמו כן, יש ללבוש כפפות כדי להימנע מלגעת בעובש בידיים החשופות.

לבישת הגנה על העיניים, כגון משקפי מגן, תמנע את נקבוביות העובש בעינייך. ומסכה או מכשיר הנשמה N95 ימנעו מכם לנשום את נבגי העובש שאתם מעוררים.

אל תסיר את העובש בעצמך אם אתה אלרגי מאוד לעובש. במקום זאת מצא מישהו אחר שיעשה את זה, או יותר נכון, תשכור איש מקצוע.

איטום חדרים לפני הסרת עובש

כשאתה מוציא הרבה עובש מחדר אתה צריך להסיר את נבגי העובש.

אז לפני שתתחיל בהסרה, אטום את החדר משאר חלקי הבית. מכסים פתחי דלתות ופתחים אחרים ביריעות פלסטיק. השתמש בסרט צינור כדי לחבר את היריעות לקירות או לתקרה.

לחץ אוויר שלילי במהלך הסרת עובש

בחדר בו אתה מסיר עובש, הפתחים לשאר חלקי הבית צריכים להיות אטומים לאוויר. עם זאת, עליך לפתוח חלון מבחוץ ולהניח מאוורר כדי לפוצץ אוויר דרך החלון. זה כך שרוב נבגי העובש שהוחלפו ימותו ישר מחוץ לביתכם.

הסרת העובש

השלב הבא הוא להסיר את גידול העובש. קרצף כל עובש ממשטחים באמצעות מים וחומרי ניקוי. אך הרטיב קלות את העובש לפני שתתחיל לקרצף. זה יעצור הרבה מנבגי העובש לברוח לאוויר. נבגי עובש מתרבים בקלות רבה יותר באוויר אם הם יבשים.

אתה יכול להשתמש רק במים ובדטרגנט כדי להסיר את העובש, או להשתמש במוצרי הרג של עובש כמו אקונומיקה. עם זאת, נבגי עובש מתים הם עדיין אלרגניים. אז המטרה העיקרית היא להסיר את העובש, בין אם תהרוג אותה ובין אם לא.

כמה פתרונות טובים להרג עובש הם:

ניתן להסיר לחלוטין עובש ממשטחים לא נקבוביים. עם זאת, לא ניתן לנקות לחלוטין חומרים נקבוביים מעובש. קיר גבס וחומרים נקבוביים אחרים בדרך כלל צריך להסיר ולהחליף.

כשאתה נפטר מפריטים עם עובשים או חומרי בניין, קח אותם החוצה בדרך הקצרה ביותר, למשל דרך חלון.

הסרת עובש מפריטים

בדומה לחומרי בניין, אם יש לך רכוש לא נקבובי ועליהם מצוי עובש, בדרך כלל קל להסיר אותו. קרצף כל חפץ שאינו נקבובי  עם חומר ניקוי ומים. זה אמור להסיר לחלוטין את העובש. לאחר מכן תוכל להחזיר אותם לביתך ולהמשיך להשתמש בהם.

לרוע המזל, אם יש לך חפצים נקבוביים ועליהם עובש, בדרך כלל לא ניתן לנקות את הפריטים האלה לחלוטין מעובש לכן עלייך להיפטר מהם. אם יש לך פריטים בעלי ערך עבורך, אתה יכול לשאול מומחה עובש מקצועי לגבי הסרת התבנית.

 ניתן להשתמש בבגדים, מצעים או וילונות שהיו בחדרים עם עובש לאחר שטיפתם היטב במכונת הכביסה. אם צמח על הבד עובש, בדרך כלל  עדיין תוכל לשטוף את התבנית באמצעות שימוש במוצרי הרג של עובש בכביסה. ראה עובש על בגדים למידע נוסף על אופן הפעולה.

ניקוי לאחר הסרת עובש

לאחר שטיפלתם בכל העובש בחדר השלב הבא הוא הניקוי הסופי. זאת על מנת למנוע מהעובש לחזור ולהיפטר מכל הסימפטומים שהתבנית גרמה לך.

נקה את כל המשטחים במקום בו העובש גדל. אתה לא צריך להשתמש במוצר להרג עובש. מים וחומרי ניקוי  יעבדו מצוין. ברגע שכל המשטחים יבשים לחלוטין תוכלו לשאוב את החדר.

הסרת עובש

שואב HEPA לאחר הסרת עובש

השלב האחרון הוא שאיבת אבק HEPA. לאחר שסיימתם להסיר את העובש תוכלו  לשאוב את נבגי העובש שנותרו בחדר. השתמש רק בוואקום HEPA מכיוון ששואבים אחרים יפיצו  נבגי עובש לאוויר. למידע נוסף על שואבי HEPA עובש ואקום .

HEPA שואב את הרצפה ואת כל המשטחים האחרים שניתן לשאוב באופן מעשי. מומלץ גם להשתמש במכונת שטיחים בחדרים עם שטיחים כדי להיות יסודיים במיוחד.

לאחר הניקוי

לאחר שהסרתם לחלוטין את בעיית העובש בחדר, תוכלו לעבור לחדרים אחרים עם עובש. עליך לתקן כל חדר בנפרד ולאטום את החדר לחלוטין לפני שתתחיל.

חזור על תהליך הסרת העובש בנפרד עבור כל חדר שיש בו עובש עד שהסרת את כל העובש בבית שלך. לאחר הסרת כל העובש ושכל בעיות המים תוקנו, תהליך הסרת העובש הושלם. אם ההסרה הצליחה, כל תסמיני עובש שסבלתם מהם צריכים להתחיל להיעלם.

כדי לבדוק אם הסרת העובש הצליחה, עליכם לבדוק את ביתכם בבעיות עובש או מים זמן קצר לאחר ההסרה. לקבלת הוראות לבדיקת עובש.

אתה יכול לבצע בדיקות עובש גם די זמן קצר לאחר הסרת העובש כדי להיות בטוחים שעובש כבר לא מהווה בעיה בבית שלך. קרא עוד על בדיקת עובש בדף בדיקת עובש

בדיקת עובש

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
צריך עזרה?
אנחנו כאן בשבילך.
דילוג לתוכן