מריח לא טוב

כשחושבים על ריח לא נעים נזכרים בריח הנידף מחדר האשפה או מעבר בסמיכות למשאית פינוי אשפה, במקרה זה המטרד הוא רגעי וחולף ואין צורך בפעולות התערבות אקטיביות, אך לעתים נוצרים מפגעי ריח שיוצרים אי נעימות לכל הפחות ומטרד אמיתי לסובבים למשך שעות, ימים ושבועות הדורשים התערבות ופעולות לסילוק המטרד – ובמהרה.

מה גורם לריח הרע?

ריח רע יכול לנבוע ממגוון מקורות, לדוגמא:

  1. מפעלי עיבוד פסדים של בע"ח
  2. מתקנים לסילוק פסולת וביוב
  3. מפעלים לייצור מזון – גם מסעדות.
  4. תעשייה כימית ופטרוכימית (שמנים, דלקים וכו')

מטרדי ריח במפעלים יכולים לנבוע מפליטת ארובות או ממספר רב של מקורות שונים בתוך שטחי מפעלים, כמו דליפות מהצנרת, חביות פתוחות וריח לוואי מפעולת המכונות עצמן.

הקרבה למפעל בפרט ולאזור התעשייה בכלל חושפת את התושבים לריחות לא נעימים לאורך כל שעות היום. המטרד מתעצם כאשר תנאים טופוגרפיים ותנאים מטאורולוגיים, כגון לחות, טמפרטורה ורוח גורמים לפיזור הריח והופכים אותו למורגש יותר.

איך פותרים את הבעיה?

למרות שננקטות פעולות לצמצום פליטת ריח לא נעים לאוויר הפתוח, לעתים נוצרים מפגעים סביבתיים שמטרידים נקודתית או לאורך זמן את השוהים במקור הריח והמתגוררים בקרבתו, במקרה זה יש צורך בבדיקת מומחה לאיתור מקור הריח ופתרונות להרחקתו וסילוקו.

אנחנו ב"גלית – החברה לאיכות הסביבה בע"מ" מתמחים בבדיקות ריח ממקורות שונים. בעזרת ציוד מתקדם ומודלים ממוחשבים אנו מאתרים את מקור הבעיה ופועלים לסילוקו.

האסמכתא המשפטית שלך

דו"ח הבדיקה שאנו מגישים לך בסיום תהליך הבדיקה קביל בבית משפט וניתן להיעזר בו בפעולות מול הגורם המזהם. במידה ונתקלתם במפגע ריח צרו איתנו קשר לתיאום בדיקה מקצועית, אמינה ומוסמכת.

×
דילוג לתוכן