בדיקת הצללות

רתימת אנרגיית השמש – אור וצל בתכנון טבעי

בדיקת הצללות

השמש היא, הלכה למעשה, מקור האנרגיה המשמעותי ביותר בעולמנו – עוצמתה קבועה וניתנת לחיזוי במהלך עונות השנה. השמש היא למעשה מקור אנרגיה בלתי מתכלה (לפחות לא במאות מיליוני השנים הקרובות). אחד מן האספקטים של בנייה ירוקה הוא לדעת לתכנן הפקת אנרגיה ואור נכונים ומקסימליים מן השמש.

כמו כן, בתקופה המודרנית, בכל רחבי העולם התרגלו דיירים ועובדים לכך שהשליטה על אלמנטים כאור וצל, הכה בסיסיים בחיינו, הם בהכרח תוצאה של פעולות אנושיות כהדלקת מתג המנורה, או הגפה של התריס. אולם, באמצעות תכנון נכון על פי כללי "בנייה ירוקה", המביא בחשבון את מסלולה של השמש ואת מיקום המבנה ביחס אליו, ניתן להפחית באופן משמעותי את התלות בעזרים מלאכותיים אלה.

דו"ח הצללות

אחד מן האספקטים של בנייה ירוקה בודק ומנתח את השפעתו של הינף הצל של המבנה, את זמני האור והצל, ואת רמת השמש הישירה אשר הוא מקבל בכל עונות השנה.

הדו"ח מופק על מנת לאפשר לפאנלים סולאריים להפיק אנרגיה ולהמירה למטרות כמו חימום מים וייצור חשמל וכן לניצול חום השמש לחימום מבנים ושטחים בחורף, או להפקת צל מרבית לאזורים מסוימים בקיץ.

הבדיקה ופרוטוקול הדו"ח מבוצעים ע"י אנשי מקצוע בעלי הכשרה פורמלית ועל פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה.

דו"ח תכנון צל

בדיקה זו נועדה לבחון את כמות הצל האופטימלית באזורים שונים בסביבת המבנה בעונה החמה. הדוח בוחן את איכות הצל וכמותו במרחבים כגון רחובות סמוכים, גינות, "פינות קפה" חצרות ועוד.

חיזוי ותכנון של שטחי הצל מתקבלים תוך שקלול האלמנטים הקיימים – למשל המבנים עצמם, עם הנדסת תוספי צל – כגון אלמנטים של הצללה, וכן אלמנטים טבעיים כדוגמת עצים וצמחיה, לפריסת צל משמעותית ומטיבה לצורכי האוכלוסייה.

ל"גלית – החברה לאיכות הסביבה" ניסיון עשיר בהנפקת דו"ח הצללות לתכנון בנייה ירוקה.

צרו קשר עוד היום והתייעצו עם המומחים שלנו.

מגדלים

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
דילוג לתוכן