אסבסט

אסבסט שאינו מתוחזק מסוכן למתגוררים והעובדים בסמוך אליו במיוחד כאשר מתפרק ומתפורר שכן אז סיבי אסבסט רבים מתפזרים באוויר

האסבסט הינו מינרל טבעי המצוי בטבע ובאוויר, גודלו הקטן של האסבסט (מיקרונים בודדים) מאפשר לו להיכנס אל הריאות שלנו ושם האסבסט מצטבר, חוסם את נדייות הריאה וגורם למגוון רחב של בעיות נשימה ואפילו לסרטן.

כאן תמצא כל מה שחשוב לדעת על אסבסט, בדיקות, סקרי אסבסט, פתרונות תחזוקה ופינוי אסבסט, כמו גם מאמרים ומחקרים עדכניים בנושא אסבסט.

בדיקות אסבסט
אסבסט
אסבסט

סקר אסבסט

מהו סקר אסבסט סקר אסבסט – אסבסט עשוי להיות מצוי בחומרים שונים בקרבתך, בביתך

קרא עוד »

חנות

שאלות ותשובות בנושא אסבסט

האסבסט הוא שם כולל לקבוצת מינרלים טבעיים בעלי מבנה גבישי בצורה של סיבים דקים, ארוכים ונפרדים הנבדלים זה מזה בהרכבם. מתוך 6 סוגים רק 3 מסכנים את האדם. החומר נמצא בטבע ובפנים הבית וחושף אותך למחלות נשימה קשות שחלקן עלולות להסתיים במוות.

האסבסט הוא שם כולל לקבוצת מינרלים טבעיים בעלי מבנה גבישי בצורה של סיבים דקים, ארוכים ונפרדים, הנבדלים זה מזה בהרכבם. האסבסט נחלק לשתי קבוצות מינרליות: קבוצת הסרפנטין הכוללת את האסבסט הלבן (קריזוטייל), וקבוצת האמפיבול הכוללת את האסבסט הכחול (קרוסידולייט) והאסבסט החום (אמוסייט). סיבי אסבסט מקבוצת הסרפנטין מופיעים בצורה קמורה ומעוגלת, והם בעלי גמישות. לעומתם סיבים מקבוצת האמפיבול הם בעלי יכולת שבירה גבוהה, ומופיעים לרוב בצורה של מחטים.

בעבר לא ידעו על הסכנות הנובעות משימוש בחומר זה ולכן נעשה בו שימוש ביד חופשית. היום, לאחר שנים של מחקרים המוכיחים כי חשיפה לאסבסט מסכנת את האוכלוסייה וחושפת אותה לבעיות נשימה, מחלות שונות ואפילו מוות – נאסר השימוש בו.

בלוג אסבסט

מדוע אסבסט מסוכן?

מדוע אסבסט מסוכן? אסבסט גורם למחלות נשימה, סרטן הריאות ואפילו מוות! אסבסט נמצא באוויר אותו אנו נושמים, באוכל, בשתייה, בלבוש ואפילו בקירות, ברכב ובשבילי המעבר לבית. החשיפה

מהו אסבסט

מהו אסבסט? נושמים, אוכלים, לובשים אסבסט – כל מה שחשוב לדעת על החומר המסוכן אסבסט הוא מינרל המצוי בטבע, באוויר, במי השתייה ובחומרים רבים המקיפים אותנו.

×
דילוג לתוכן