ניתוח תרמי למבנה

חימום וקירור – תנו לטבע לעבוד בשבילכם

דוח תרמי לפי התקנים התרמיים ת"י 5282 ו ת"י 1045

אחד האספקטים החשובים בבנייה ירוקה הוא הדו"ח התרמי. מדובר בצעדי תכנון וביצוע שמטרתם לווסת באופן טבעי את הטמפרטורה במבנה ולמזער את התלות במערכות קירור וחימום הגוזלות אנרגיה חשמלית ותורמות לזיהום כדור הארץ בכלל והסביבה הקרובה בפרט.

תכנון ומבנים שהם חסכוניים באנרגיית חשמל אשר ייצורה והשימוש בה מזיקים לסביבה וכן שימוש בחומרי בניין המשמשים כמבודדים ראויים, מעלה את איכות החיים בכל מבנה שהוא ומביא לצמצום משמעותי בצריכת האנרגיה ובהתאם מקטין את פליטת גזי החממה המזיקים. החיסכון המשמעותי בחשמל הוא גם חיסכון משמעותי בכסף – עד כ-30% פחות צריכת חשמל מידי שנה!

התקן הישראלי לבניה ירוקה מחייב את יועץ הבניה הירוקה לתת מענה להיבטים התרמיים בפרויקט, ולאפשר למבנה לעמוד בדרישה ל-"דירוג תרמי מינימלי" המעניק את תו התקן. הדו"ח התרמי מספק מאגר מידע ומודלי תכנון הכרחיים של המבנה המתוכנן לעמוד בקריטריונים לבנייה ירוקה. דו"ח תרמי המופק על ידי אנשי מקצוע אמינים ומנוסים הינו הכרח לכל יזם, אדריכל ומהנדס השואפים לעמוד בתו התקן לבנייה ירוקה.

על הדו"ח התרמי לכלול את מיפויים וזיהויים של המשתנים התרמיים המתוכננים במבנה:

רמת פגיעת קרינת השמש הישירה בחזית המבנה ובגג

  • רמת המסה התרמית של קירות המבנה
  • מוליכות תרמית בחומרי הבניין המשומשים
  • יעילות אוורור וקירור טבעיים ע"י רוחות וזרמי אוויר

 ל"גלית – החברה לאיכות הסביבה" ניסיון עשיר בתכנון והפקת דו"ח תרמי לבנייה ירוקה. צרו קשר עוד היום והתייעצו עם המומחים שלנו

תרשים

להזמנת השירות השאירו פרטים:

×
צריך עזרה?
אנחנו כאן בשבילך.
דילוג לתוכן