בדיקת קרינה ומיגון מפני קרינה במוסדות חינוך

הילדים שלנו מבלים חלק נכבד מהזמן בבתי הספר ובגנים. ע"כ מושקעים מאמצים רבים לדאוג שבית הספר יספק סביבה בטוחה ומגינה לילדים. אך למרבה הצער, בכל הקשור לנושא הגנה מפני קרינה משרד החינוך עוד לא הדביק את הפער מבחינת חקיקה, איסוף נתונים וטיפול במפגעים.

בבתי ספר וגני ילדים יתכנו 3 מקורות עיקריים לקרינה:

קרינת RF נפלטת בעיקר מאנטנות סלולאריות וממתקני שידור, למרות שמשרד החינוך התקדם מאוד בשנים האחרונות בנושא האכיפה, ישנם מקומות רבים בהם מותקנים משדרים סלולאריים אשר פולטים קרינה בלתי מייננת, מחקרים רבים מצאו קשר בין קרינה בלתי מייננת מרשתות סלולאריות להתפרצות של סוגי סרטן שונים – עוד על הסכנות שבקרינת RF תוכלו לקרוא כאן.

קרינת EMF וקרינה מנתבים (ראוטרים) ורשתות אל-חוטיות, תחום זה רגיש במיוחד והינו גם התחום הפרוץ מכולם, מכוון שמשרד החינוך מנסה להדביק את הפער הטכנולוגי (מטרה ראויה יש לציין) מוקמות בבתי ספר רבים רשתות אל חוטיות. התשתית של רשתות אלו מבוססת על פיזור מספר רחב של נתבים אשר פולטים קרינת EMF אשר עלולה לגרום למגוון רחב של מחלות אצל ילדים רגישים ואפילו לסרטן.

אנחנו בגלית עורכים מעקב על התנהלות משרד החינוך בכל הקשור לקרינה מנתבים בבתי ספר וממליצים לכל מי שמתעניין בנושא להתעדכן – כאן.

סוג הקרינה האחרונה שהתלמידים עלולים להיחשף אליה היא קרינה אלקטרומגנטית בעוצמה גבוהה מרשת החשמל, הקרינה הנ"ל נפלטת משנאים, מחדרי מכונות, מתעלות חשמל ומכבלים חשמליים שונים.

קרינה זאת יכולה לנבוע גם מגורמים אשר מחוץ לבית הספר (כגון שנאים של חברת החשמל) וממקורות שבתוך המבנה (חדר מכונות, תעלות חשמל). אין לזלזל בקרינה זאת, רק בדצמבר השנה (2013) התגלו גידולים סרטניים אצל 3 ילדים בביה"ס בן גוריון שבפתח תקווה – קישור חיצוני.

במידה ובבדיקת הקרינה נמצאה קרינה בבית הספר/ גן הילדים יש לכם ההורים מה לעשות! ראשית, בהרבה מקרים הקרינה נובעת מפריסה לא נכונה של תשתית,דוגמאתהנתבים אשר נהוג לפזר כיום בבתי ספר רבים. במספר צעדים פשוטים של מיקום מחודש של הנתבים בתוספת תשתית קווית קלה יהיה ניתן להפחית את הקרינה בעשרות אחוזים. הצוות שלנו מסוגל למפות ולחזות שינויים אפשריים ברמות הקרינה תוך כדי שימוש במודלים מתקדמים אשר יאפשרו פיזור נכון הנתבים והפחתה משמעותית ברמות הקרינה.

בנוסף ניתן להציע מיגון מפני קרינת RF וקרינת EMF. התקנה של חומרים מבודדים תוכל לעזור רבות בהנחתת הקרינה. לנו בגלית ניסיון רב בעבודה עם מגוון רחב של חומרים המגנים מפני קרינה ונוכל להבטיח הגנה מרבית מפני הקרינה. כאן תוכלו למצוא מידע נוסף על הגנה מפני קרינה סלולארית ומפני קרינה מרשת החשמל.

אנחנו בגלית ביצענו מדידות לזיהוי ומיפוי כל סוגי הקרינה וגורמי הסיכון השונים בעשרות בתי ספר וגני ילדים ובמאות מוסדות ציבוריים נוספים. אנו גוף בלתי תלוי אשר מוסמך ע"י המשרד להגנת הסביבה ואשר מעסיק צוות מומחים, מדענים, ד"ר ועו"ד, כולם עוסקים יום יום בזיהוי ובטיפול במפגעים סביבתיים.

התקשרו אלנו עוד היום בטלפון 1700-50-50-54 או צרו איתנו קשר בעזרת טופס הפנייה שבצידו השמאלי של המסך ע"מ לתאם בדיקת קרינה מקיפה בבית הספר/ הגן של הילדים שלכם.

שימרו על בריאותם וזכו מחדש בשלוות הנפש שלכם!

×
צריך עזרה?
אנחנו כאן בשבילך.
דילוג לתוכן